• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwie strony w jednym motywie WordPress

Object Storage Arubacloud
0 głosów
807 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w Inne języki przez marcin1333 Początkujący (400 p.)

W jaki sposób mogę zrobić szkielet strony na WP jeśli chcę mieć: stronę główną (tylko strona wyboru, pewnie custom-page), która daje wybór do wejścia na Stronę główną 1 instytucji (czyli front-page 1), lub na Stronę główną 2 instytucji (czyli front-page 2), z których to stron każda z nich ma swoją stronę aktualności (czyli index 1 i index 2)… kurde bawię się i nie mogę do tego dojść bo jeśli w kokpicie tworzę nowe strony to w plikach mam ciągle tylko po jednym pliku „front-page” i jeden plik „index” a chciałbym mieć je po 2 które by były całkowicie inaczej zbudowane przez Bootstrapa. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem – będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Czyli:

1. Strona główna - strona wyboru instytucji
2.1 Strona główna instytucji 1 (front-page1)
3.1 Strona z aktualnościami 1 instytucji
2.2 Strona główna instytucji 2 (front-page2)
3.2 Strona z aktualnościami 2 instytucji


Co zrobić żeby mieć oddzielne 2 pliki "front-page" i oddzielne 2 pliki do wpisów?

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)

1. Stwórz plik front-page.php jako stronę wyboru.

2. Stwórz dwie strony w panelu admina (według twojego przykładu o nazwach "Strona główna 1" i "Strona główna 2".

W tym momencie możesz już stowrzyć dwa pliki odpowiadające za wyświetlenie tych stron (nazwa pliku musi być zgodna z nazwą strony).

Pliki w tym przykładzie będą się nazywać:

  • page-strona-glowna-1.php
  • page-strona-glowna-2.php

Analogicznie możesz zrobić z aktualnościami. Po prostu tworzysz dwie dodatkowe strony i podlinkowujesz je odpowiednio na Strona główna 1 i Strona główna 2.

W razie pytań - pisz.

Pozdrawiam :)

komentarz 2 września 2015 przez marcin1333 Początkujący (400 p.)

Bardzo Ci dziękuję za podpowiedź kolego laughyes

Uczę sie dopiero WP i bardzo mi pomogłeś!

komentarz 2 września 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Nie ma sprawy ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 29 września 2016 w Systemy CMS przez karol22224 Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 418 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 6 września 2015 w PHP przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...