• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Po każdym uruchomieniu Windows 10 Pro - nie widać kursora myszki na pulpicie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,181 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
zamknięte 14 czerwca 2020 przez Krzysiek_34

Witam.
Ściągnąłem i zainstalowałem program Win10 Spy Disabler v1.5 w celu wyłączenia aktualizacji w Windows 10 Pro.

Wcześniej miałem w Win10 włączony Fast Startup (system uruchamiał się max 20 sekund) z dysku SSD. W rejestrze systemu (regedit) miałem ustawioną wartość 1 w nazwie klucza "HiberboodEnabled".

Pełna ścieżka w regedit:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power\HiberbootEnabled

W cmd (jako administrator) wpisałem "powercfg.exe /hibernate on", aby włączyć hibernację.
Po uruchomieniu systemu - kursor myszki od razu pojawiał się na pulpicie i było wszystko super.

Gdy wszedłem w Panel Sterowania -> Opcje Zasilania -> Wybierz działanie przycisków zasilania... i kliknąłem na "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne" to są tam dostępne 4 opcje:
1. Włącz szybkie uruchamianie (zalecane) [zaznaczone]
2. Uśpij [zaznaczone]
3. Hibernacja [odznaczone]
4. Zablokuj [zaznaczone]

Sprawa wygląda tak.
Gdy w tym Win10 Spy Disabler zaznaczyłem opcję "Disable Windows Updates", to był wymagany restart systemu. Po tym restarcie (stety/niestety) zaczął się na siłę aktualizować system i następnie BIOS. Ta cała procedura trwała maksymalnie 3 minuty.

Co prawda po tej aktualizacji Win10 Pro nadal uruchamia się max 20 sekund, ale brakuje kursora myszki na pulpicie. Po każdym uruchomieniu systemu - nie widać kursora myszki na pulpicie. Za każdym razem muszę ruszyć myszką, aby kursor był widoczny na pulpicie.

Czy wiecie co jest przyczyną, że aktualnie po każdym uruchomieniu systemu - nie widać kursora myszki na pulpicie?

Czy po tej aktualizacji mogło zostać coś zmienione w BIOS-ie czy w rejestrze systemu muszę dokonać zmiany w jakimś kluczu?

Będę bardzo wdzięczny za skuteczną pomoc.

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany
komentarz 11 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Tworzysz skrót i wpisujesz:
C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

Można sobie ustawić ikonkę, skrót klawiszowy itp.
U Mnie działa rewelacyjnie (Na lenovo ip l340 z ssd system wstaje 3-4 sekund wink)

komentarz 11 czerwca 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

OK, dzięki.wink

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Przed chwilą to znalazłem: https://appuals.com/how-to-fix-cursor-disappearing-on-windows-10/ .
Sprawdź od 4 metody.

P.S. Próbowałeś odinstalować "myszkę", restart i zainstalować ponownie?

komentarz 11 czerwca 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Zaraz obadam to co tam jest od 4 metody.

Nie odinstalowywałem myszki. Mam myszkę bezprzewodową Logitech M171.

Czy odinstalowanie sterowników jest konieczne czy tylko brać pod uwagę to co tam jest od 4 metody?
komentarz 11 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
Spróbuj najpierw te metody.

Mysz bezprzewodowa też jest zainstalowana w systemie, masz przecież "dągla" w port usb wpiętego albo przez "bluta" się łączy.
1
komentarz 11 czerwca 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Wystarczyło tylko:

1. Uruchomić regedit
2. Wejść do ścieżki ---> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
3. W nazwie klucza EnableCursorSuppression zmienić wartość z 1 na 0 i zapisać
4. Zrobić restart systemu

Wreszcie po uruchomieniu systemu - kursor myszki od razu pojawił się na pulpicie.

Ta myszka ma połączenie bezprzewodowe typu "plug and play".

Wielkie dzięki za pomoc.wink

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 215 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 894 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2018 w JavaScript przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Kortez Green Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...