• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Riser pod PCI

Object Storage Arubacloud
0 głosów
235 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Nychsio Nowicjusz (120 p.)

Witam ,Ostatnio nabyłem obudowę thermaltak'a wraz z riserem do zamontowania karty graficznej wertykalnie.
Dołączony riser  jest wątpliwej jakości jest on firmy FLYCONN (link do podobnego na alegro https://allegro.pl/oferta/tasma-riser-pci-e-pcie-pci-express-16x-16x-19cm-7667518132?reco_id=362d8758-a7d4-11ea-b28a-246e9683afa8&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&) )

Riser ten jest pod wersje 1,0 PCI Expers i tu mam pytanie ,Moją kartą graficzną jest GTX 1070 jest on pod wersje 3.0 dodatkowo riser ma na złączu wpinanym do płyty głównej srebrny nalot na pinach jak i nie ma blokady mocowania karty graficznej jak i do slotu PCI .
Czy riser ten może uszkodzić moją kartę graficzną bądź  płyte główną oraz czy znacznie ograniczy on wydajność mojej Karty ?

Wszystkim osobom które odpowiedziały bardzo dziękuję za pomoc .

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Riser - jezeli styki sie nie lacza to nei uszkodzi twojej karty. Riser nie ma nic do rzeczy jezeli chodzi o versje PCIE - to zalerzy od plyty i karty (a glownie od plyty) a wiec nie ograniczy twojej karty.

Jezeli koncowki tej tasmy nie maja zabezpieczen przed wypieciem, no to nic nei poradzisz poza porzadnym montazem. Albu kupisz nowy riser, ktory posiada te zabezpieczenia.

Sam uzywalem tych riserow tylko z dodatkowym molexem i sa spoko.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,283 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2023 w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...