• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie wykrywa karty graficznej w slocie PCI express.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,256 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez AreeQ Początkujący (290 p.)
Cześć. Mój pc:

I5 7400 3,0 GHz

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W

8GB Patriot Viper 4 DDR4, 8 GB 2400MHz, CL15

Płyta główna MSI H270-A-PRO

 Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB

Kilka dni temu postanowiłem wyczyścić komputer z kurzu, rozkręciłem, wszystko wyczyściłem sprężonym powietrzem. Złożyłem wszystko, odpalam komputer a tu brak obrazu na monitorze, karta graficzna podłączona pod monitor kablem HDMI i nic, nie było sygnału beep po włączeniu. Resetowałem bios, wyjąłem baterie na 30 min - bez skutku. Znajomy podpowiedział żę być może winna jest płyta główna, więc kupiłem na allegro nową płyte główną z gwarancją  (model wyżej. Wcześniej była ASRock H110M DVS R3.0). Złożyłem na nowej płycie i wszystko działa, problem jest jednak z kartą graficzną. W slocie PCI E x16  Nie działa wentylator i komputer wogole jej nie wykrywa (sprawdzane w menadżerze urządzeń) nie da się od nowa zainstalować sterowników  pojawia się nie wykryto zgodnego sprzętu graficznego . Karta nie wymaga dodatkowego zasilania, po włożeniu do slotu x4, jest widoczna w menadżerze, wentylator nie działa,  po odpaleniu jakiejkolwiek gry zacina, wcześniej nic takiego sie nie działo. Od razu dodam że wszystko jest prawidłowo podłączone. Wie ktoś dlaczego komputer nie wykrywa karty w pierwszym slocie? Z góry dziękuje za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2019 przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)
uszkodziłeś kartę

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Nychsio Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2023 w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...