• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uniwersytet Olsztyn - czy z takimi wynikami mam szanse?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
900 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dante00 Nowicjusz (140 p.)
Czesc wszystkim.

Rok temu pisałem maturę, zrobiłem sobie rok przerwy, cały czas był plan żeby iść na studia zaoczne ale pozmieniało się i chce iść na informatykę na studia dzienne. Do matury nie przykładałem się bardzo, no z tego względu ze myślałem o studiach zaocznych a wiec wyniki wyglądają tak : matematyka podstawa 68%, rozszerzenie 31%, angielski podstawa 60%. Wiem, nie popisałem się ale na studiach dałbym rade, jak przysiądę to potrafię się naprawdę dobrze nauczyć. Informatyka interesuje mnie już od małego wiec chciałbym dalej rozwijać się w tym kierunku. Myślicie ze mam szanse dostac się na uwm? Słyszałem ze nie ma tam aż tak wielkich wymagań. A co sądzicie o SGGW ? Tam pewnie są mniejsze  szanse ? Patrzyłem na uwm to nie ma żadnych progów podanych.
1
komentarz 4 czerwca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Najlepiej jak zapytasz u źródła. Możesz zapytać też samych studentów. Tak ciezko kogoś znaleźć kto aktualnie studiuję? Będziesz też mógł dopytać o przedmioty czy książki...

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2020 przez Daichi Obywatel (1,250 p.)

W informatyce, jak w mało której dziedzinie, liczy się skill. Studia wcale nie są Ci potrzebne, żeby się w tej dziedzinie rozwijać, ba, zła uczelnia (profesorzy) mogę w Tobie zabić tę pasje. I nie zrozum mnie źle, wcale nie mówię, że studia są złe, tylko zwyczajnie ich nie potrzebujesz w tej dziedzinie. Co do wyników no to z taką matmą ciężko by Ci się było dostać na jakąś bardziej znaną uczelnie, ale maturę zawsze można poprawić. Tak między bogiem a prawdą, to jako ekspert IT głównie uczysz się samemu. https://gynvael.coldwind.pl/?id=337 Artykuł Gynvaela o studiach a szansie na rynku.

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
edycja 4 czerwca 2020 przez spamator12
Pamietaj jedno - Jak sie nie dostaniesz - to i tak pisz i sie ucz.

Studia dzisiaj niewiele znacza. Oczywisice jak ktos wybral specjalizacje trudna i mial XX godzin laborek w tygodniu a studia nie sa zaoczne, bo zaocznych nie mozna przerobic (niemozliwoscia jest zrobienie tylu laborek w weekhend jezeli musisz ryc z dnia na dzien na maxa aby zdac te laborki na dziennych) to ma przewage, ale to nie jest cos czego nie mozna nadrobic PRAKTYKA i RL projektami. Wlasnie realne dzialajace projekty sa dzisiaj najbardzije w cenie a nie jakies githuby ze znajomymi, co nie wiadomo kto ile kodu sklepal i czy jego "10% projektu" to nie jest css.

Wszystko tez zalezy od firmy do ktorej bedziesz chcial sie dostac. Niektore maja taki HR, ze nie nazwal bym ludzi tam pracujacych informatykami a co dopiero programistami. W takich kazdy moze sie dostac, wystarczy podkolorowac CV.

A co potrafia ludzie, ktorzy w szkole nie dotkneli komputera to zobacz po top tego forum - tam prawie nikt nie skonczyl informatyki. To jest siedzenie po X godzin dziennie i zdobywanie/gromadzenie/usystematyzowanie olbrzymiej wiedzy a nie laurka zwana CV.

Jezeli chodzi o uczelnie - to tylko ona jest w stanie odpowiedziec na te pytania ew. ktos tam studiujacy.

Powodzenia.

Podobne pytania

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...