• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa nie ładuje się.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
545 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez lylus Nowicjusz (150 p.)

Witam! Mam pewien problem. Na początku pragnę zaznaczyć, że jestem prawie całkowicie zielona. Przechodząc do tematu, jedna (prawdopodobnie jedyna!) strona internetowa nie chce mi się otworzyć  (margonem.pl). Pragę również zaznaczyć, że strona wcześniej działała. Gdy na telefonie chcę również wejść, używając sieci WiFi, jest podobnie- nie działa. Na danych komórkowych wszystko śmiga. Czy wina leży po stronie dostawcy internetu? Czy może coś w ustawieniach routera? Przesyłam parę ss. Jeżeli mam coś jeszcze podesłać, proszę, dajcie mi znać. Pozdrawiam!

komentarz 29 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Możesz sprawdzić w panelu routera - zazwyczaj jest dostępny pod adresem 192.168.0.1 i logowanie jako admin/admin (te informacje możesz sprawdzić na obudowie routera lub w instrukcji od dostawcy internetu) - czy nie masz zablokowanych stron? Ewentualnie, przydatne informacje mogą być zawarte w jego logach.

Przy okazji podaj model routera.
komentarz 29 maja 2020 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Dokładnie. Może za dużo grasz i ktoś Ci zablokował stronę na routerze bez Twojej wiedzy :D
komentarz 29 maja 2020 przez lylus Nowicjusz (150 p.)

@JSHolic, Router to TP-LINK TL-WR340G

Co do adresów 192.168.0.1 oraz 192.168.1.1- nie wchodzą. Weszłam na 192.168.123.1 (w ipconfig to brama) a admin/admin niestety nie działa.

komentarz 29 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Nie działa w sensie nie możesz połączyć się do panelu routera, czy nie działają dane logowania? Dane do logowania mogą być inne w zależności od routera, dla Twojego TP-LINK'a to właśnie powinno być admin/admin -> https://setuprouter.com/router/tp-link/tl-wr340g/login.htm

Czy ten router jest Twój, czy zarządza nim ktoś inny? :) Jeśli to drugie, to zbyt wiele nie poradzisz bez kontaktu z tą osobą. Możesz zresetować router - z reguły na obudowie jest otwór z pinem lub przycisk do resetowania - wciskasz to i przytrzymujesz kilkanaście/dziesiąt sekund aż lampki na routerze zaczną migać - po chwili router powinien być zresetowany i może być wymagana jego ponowna konfiguracja. Ale, jeśli się na tym nie znasz, to lepiej samemu tego nie robić, bo możesz stracić dostęp do internetu w mieszkaniu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
komentarz 29 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
To raczej nie jest kwestia Windows'a, skoro na telefonie po WiFi strona też nie działa. ;)
komentarz 29 maja 2020 przez lylus Nowicjusz (150 p.)
Niestety, ten artykuł raczej mi się nie przyda. Kolega ma rację, raczej nie jest to problem od Windowsa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,199 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 304 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Malimi1 Nowicjusz (170 p.)

92,596 zapytań

141,445 odpowiedzi

319,717 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...