• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona na WiFi nie chce się załadować.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
123 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Malimi1 Nowicjusz (170 p.)

Witam, mam dziwny problem z internetem, a więc do rzeczy. 

Przyjechałem do Anglii i mieszkam w mieszkaniu które daje pracodawca i jest w nim WiFi no i coś z nim nie tak :D Normalnie się nie z nim łączę i wgl, strony się ładują wszystkie elegancko, poza CDA. Pierwszego dnia normalnie załadowana się strona i mogłem oglądać filmy, ale na drugi dzień już kiedy coś chciałem obejrzeć, byle jaki film, strona ładuje się i ładuje i nie może się załadować, (ta witryna jest nieosiągalna) tak jakbym nie miał internetu, lub strony by nie było, ale kiedy łączę się z WiFi które udostępniam z telefonu wszystko śmiga jak należy. Jeszcze w jeden dzień udało mi się raz wejść, ale po następnej próbie to samo aż do teraz.

No i tutaj moje pytanie, co może być nie tak? Ten dostawca internetu po prostu zablokował strony z filmami czy jaki wuj. 

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. 

1
komentarz 13 grudnia 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
edycja 13 grudnia 2019 przez MsMaciek123
(zamienione na odpowiedź, możesz zaznaczyć "gwiazdkę")

[Przy odpowiedzi]
komentarz 13 grudnia 2019 przez Malimi1 Nowicjusz (170 p.)
Apka podziałała, DNS'y sprawdzę jeszcze.

Dzięki wielkie Maciek ;]
komentarz 13 grudnia 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Możliwe że twój pracodawca cie szpiegował, zmień DNS'y w routerze na 1.1.1.1 (najlepsza opcja)

https://1.1.1.1/
komentarz 13 grudnia 2019 przez Malimi1 Nowicjusz (170 p.)
Szpiegowal mówisz, a to jak zmienię te DNS'y to nic się nie pozna?
komentarz 13 grudnia 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

@Malimi1, DNS polegają na tym, że każda domena (google.com itd.) to musisz pobrać adres IP i dlatego wysyłasz informacje na serwery DNS, jeśli pracodawca udostępnia ci serwery DNS, to ma także kontrolę i widzi jaki adres IP chce uzyskać do jakiej strony dostęp. Jeśli zmienisz, pracodawca może rozpoznać że jakiś adres IP przestał się łączyć z tymi DNS'ami, ale ci nic nie zrobi. Są jeszcze inne sposoby szpiegowania (zawsze można zresetować router, zainstalować firewalla i aktualizować oprogramowanie routera/pc i to już jest wystarczająca ochrona dla zwykłego zjadacza chleba), ale są trudniejsze i wymagają przeważnie dziury w systemie, albo połączenia w sieci lokalnej (dlatego hotspoty są nie bezpieczne, bo cały ruch idzie przez jedno urządzenie i to urządzenie może to zatrzymać, przechwycić, podmienic i nabić rachunek)

Edit: możesz jeszcze w ustawieniach telefonu ustawić stały VPN (aplikacja jest w tle, nigdy się nie wyłącza) oraz na komputerze i routerze.

komentarz 13 grudnia 2019 przez Malimi1 Nowicjusz (170 p.)
No to jeśli jest tak jak piszesz to myślę że idealna opcja dla mnie :D zrobię tak jak napisałeś, bardzo mi pomogłes, jeszcze raz dzięki wielkie Maciek, udanego weekendu życzę :]

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
wybrane 14 grudnia 2019 przez Malimi1
 
Najlepsza
Spróbuj zmienić DNS'y (na telefonie możesz użyć aplikacji 1.1.1.1 ze Sklepu Play)

Podobne pytania

–1 głos
3 odpowiedzi 458 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 54 wizyt
pytanie zadane 28 lutego w Sieci komputerowe, internet przez Ququ Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Grzegorz1989c Początkujący (270 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...