• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zawieszający się komputer.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
499 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
edycja 15 maja 2020 przez Cixo
Dzień Dobry!

Mam taki problem że arch linux na moim chromebooku się dość często wysypuje. Po losowym czasie od uruchomienia komputera nagle system kąpletnie się zawiesza, nie działa CTRL + ALT + F(n), ani nie porusza się myszka, zostaje jedynie trzymać wyłącznik aż do odłączenia zasilania. prubowałem reinstalacji, nie pomogło.

mam najnowszy system + xf86-video-intel + intel-ucode + XFCE4
komentarz 24 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
forum, Gadu Gadu, memy.pl (tam pelno reklam), google, i takie co znajde jak czegos szukam, to tam ruznie
komentarz 24 maja 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

W sumie niedużo tego jak na takie zużycie. Może to GG zużywa za dużo.

tam pelno reklam

Kolega w internetach od niedawna chyba... użyj uBlock.

komentarz 24 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
wiem, wgl zamierzam sprubowac z galiumOS to jest specjalnie dla chromebookuw, moze tam bedzie wwzystko dzialac w koncu
komentarz 25 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)

Galium to wgl nie jest stabilne, spowrotem arch i zauważyłem taki błąd:

Possibly missing firmware for module: aic94xx
 Possibly missing firmware for module: wd719x

naprawiłem to tak jak pisało tutaj: https://gist.github.com/imrvelj/c65cd5ca7f5505a65e59204f5a3f7a6d, teraz tego błędu nie ma, był on tylko przy instalacji, dodatkowo dodałem wpisy do /etc/mkinitcpio.conf (MODULES = (i915 intel_agp)), tak jak pisało tutaj: https://wiki.archlinux.org/index.php/Intel_graphics_(Polski) (mam intel i915) i teraz zoabczę co sie będzie działo

komentarz 25 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
1) te błędy były tylko przy tworzeniu initrd, i nie wiem do końća za co odpowiadają te urządzenia, ale jedno z nich to chyba dysk

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2023 w Systemy operacyjne, programy przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2022 w Systemy operacyjne, programy przez mewtwo Użytkownik (830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez mewtwo Użytkownik (830 p.)

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...