• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Doradzenie przy wyborze monitora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Śmieszek_;3 Użytkownik (780 p.)
edycja 26 kwietnia 2020 przez Śmieszek_;3

Hej, szukam monitora o przekątnej 21-23 cale, wejściem HDMI, z regulowaną wysokością i kątem nachylenia. Bardzo mało takich ekranów znajduje, a jakoś boję się kupować monitor od mało znanych marek

Myślałem o takich
https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/philips-s-line-223s7ejmb-00.bhtml

https://www.x-kom.pl/p/367463-monitor-led-22-lenovo-thinkvision-t22i-10-czarny.html

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/dell-p2219h_1.bhtml

https://www.x-kom.pl/p/305609-monitor-led-22-dell-p2217h.html

ale najbardziej skłaniam się ku temu pierwszemu, Philopsowi. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat wykonania i żywotności monitorów od tego producenta, bo niestety nie udało mi się znaleźć w internecie żadnych informacji jak się sprawują po dłuższym czasie użytkownia? 

I drugie pytanie, jakie technologie powinien mieć ekran żeby jak najbardziej ograniczyć niszczenie wzroku? Czy ten Philips będzie w porządku? Siedzę przy komputerze po 10h dziennie i w weekendy gdzieś po 6 więc jest to dla mnie dość ważne.

Jestem programistą (PHP) i potrzebuję monitora dodatkowego, bo laptop nie wystarcza

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
wybrane 7 maja 2020 przez Śmieszek_;3
 
Najlepsza
Do czego miałby służyć monitor głównie do  przeglądania internetu głównie  grania ?
komentarz 26 kwietnia 2020 przez Śmieszek_;3 Użytkownik (780 p.)
edycja 26 kwietnia 2020 przez Śmieszek_;3
Nie, jestem programistą (PHP), pracuję zdalnie i potrzebuję monitora dodatkowego, bo sam laptop nie wystarcza. Aktualnie używam 19' ale jest to bardzo stary monitor i chciałbym go wymienić na nowszy i trochę większy.

Edytowałem pytanie i dodałem do niego informację do czego będzie służył i dodałem też drugie pytanie:

jakie technologie powinien mieć ekran żeby jak najbardziej ograniczyć niszczenie wzroku? Czy ten Philips będzie w porządku? Siedzę przy komputerze po 10h dziennie i w weekendy gdzieś po 6 więc jest to dla mnie dość ważne.
komentarz 27 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Może  zacznę od tego.

Nie jestem specjalistą od monitorów, ale gdy też  szukałem  dla siebie monitora to  wybrałem nad firmą acer.

Dlaczego taki padł wybór?

Ponieważ szukałem pod kontem programowania przeglądania internetu a także nie do częstego grania.

Ja jak szukałem  monitora to  patrzyłem na parametry takie:

- przekątna ekranu,

- czas odświeżania (ms),

- częstotliwość odświeżania (Mhz),

- jakość obrazu (px),

- typ matrycy (Tn, IPS, Va oraz czy to jest błyszcząca czy matowa),

- cena,

-dostępne porty (HDMI, VGA, USB itp.),

Co mogę ci polecić z mojego wyboru to to że możesz wybrać:

-przekątna ekranu 24 cale,

- Full HD 190x1080px,

-matryca IPS matowa,

- częstotliwość, czas odświeżania  na to nie musisz zwracać uwagi przy wyborze monitora do oglądania,

- cena jest zależna od rodzaju matrycy Tn - najtańsza, IPS - najdroższa, VA-średnia,

-obracany ekran- Tak - ponieważ jeśli będziesz używał CSS to możesz podejrzeć wygląd strony(i nie tylko do tego),

Czy mają być wejścia  usb  czy głośniki? tak i nie.

tak:

-jeżeli  potrzebujesz więcej portów USB,osobiście w swoim monitorze nie  brałem  złącza USB ale teraz to bym wziął

-głośniki jeżeli  lubisz słuchać radia w czasie przerwy to na tak czy  oglądanie filmów

 

Nie:

-cena dodatkowy koszt.

- słabej jakości montowane głośniki

- podpięcie przez port VGA monitora brak  obsługi głośników po jednym przewodzie  dodatkowy  kabel Jack-Jack, po HDMI nie ma z tym problemów

W dzień  siedząc przed monitorem IPS - oczy nie bolą od patrzenia  zmęczenia nie odczuwa się jedynie  wieczorem gdy jest ciemno to trochę odczuwam  zmęczenie oczów  w swoim  monitorze mam  funkcję

Filtr światła niebieskiego

ale może kwestia  przyzwyczajenia oczów do  tego. Ponad  10 lat korzystałem z laptopa  z matrycą Tn- błyszczącą. Jest różnica i to wielka.

Nie podaje ci odpowiedzi, który  bym wybrał  monitor z twoich propozycji bo przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie sam na pytanie do jakiej kwoty chcesz monitor  i  jakie  mam mieć funkcję.
komentarz 27 kwietnia 2020 przez Śmieszek_;3 Użytkownik (780 p.)
edycja 27 kwietnia 2020 przez Śmieszek_;3

 Nie podaje ci odpowiedzi, który  bym wybrał  monitor z twoich propozycji bo przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie sam na pytanie do jakiej kwoty chcesz monitor  i  jakie  mam mieć funkcję.

 

szukam monitora o przekątnej 21-23 cale, wejściem HDMI, z regulowaną wysokością i kątem nachylenia

poza tym szukałem z rozdzielczością FullHD i typem matrycy IPS i jakimiś filtrami światła niebieskiego. Przekątna najbardziej bym w sumie chciał 21,5cala bo miałbym problem z pomieszczeniem większego na biurku. 

Odnośnie matowa vs błyszcząca, myślałem żeby kupić błyszczącą ale czytałem, że długie patrzenie może skutkować bólem oczu.

Głośnik w sumie chętnie bo możliwe, że raz na jakiś czas podpiąłbym pod ten monitor Xboxa, bo zdarza się, że telewizor okupują inni domownicy.


A jak Twój Acer się sprawuje? Ile czasu już go masz?

komentarz 27 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Mam go od miesiąca  co mogę o nim powiedzieć to tyle że gra się  na nim wyśmienicie playstation 4, przeglądanie   internetu na starym laptopie  nie wyświetl;ającym full hd (nie obsługiwany przez kartę graficzną) kiepsko  jest  wieczorem (27 cali full hd- nie idzie w parze) ale w dzień daje radę, tak jak wspomniałem  brak wejść usb teraz bym brał  usb  bo by się przydały ale  nie jest to konieczność bo zawsze można rozdzielnie usb  kupić  na alli czy alegro.Brak pivot. tylko że mój jest 75mhz ale playstation obsługuje 60 mhz i xbox pewnie też 60 mhz.

Najlepiej byłoby przejść się do mediaka czy markta i zobaczyć gołym okiem  21.5 czy 24  cale ja bym, stawiał na 24 cale , ale wiem  jaka jest teraz sytualcja  na świecie i w pl.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez fernando Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 5 marca w Sprzęt komputerowy przez Kamilosky Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 10 lutego w Sprzęt komputerowy przez xmilo0o Nowicjusz (140 p.)

92,579 zapytań

141,431 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...