• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ i praca w gamedevie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w C i C++ przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
Witam, czy ktoś może mi poradzić od czego zacząć przygodę z gamedevem pod kątem c++? Chodzi o to że chciałbym pracować jako programista gier bo bardzo mnie interesują gry wszelkiego rodzaju, patrzyłem na ogłoszenia np. do CDProjekt Red ( wiem że się tam nie dostanę ) i tam przewija się właśnie c++. Jak zrobić i w jakim silniku na przykład jakieś początkowe portfolio abym mógł w przyszłości aplikować na takie stanowisko?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
To co powiem to tylko moje przeczucie. Nie bierz tego za pewnik.

Jeżeli chcesz zacząć pracę jako programista w małym studiu to musisz się znać na wszystkim.
- Na programowaniu (ogólnie)
- Na programowaniu grafiki (DirectX/OpenGL/Vulkan i shadery)
- Na architekturze silników gier komputerowych
- Na tworzeniu grafiki komputerowej (modele 3d, tekstury, animacje)
- Na projektowaniu interfejsu użytkownika

Też za dzieciaka marzyłem o pracy w gamedevie ale jedyna gra jaką kiedykolwiek napisałem to prosty snake w Small Basic, żeby pokazać koledze na czym polega programowanie (oraz jak wygląda proces myślowy podczas wymyślania/projektowania gry). Chyba mi ten pokaz słabo poszedł, bo kolega od razu porzucił naukę programowania.
komentarz 23 kwietnia 2020 przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
Dzięki za odpowiedź, więc w sumie to na dobry początek warto opanować c++ w bardzo porządnym stopniu?
komentarz 23 kwietnia 2020 przez XiverKi Bywalec (2,050 p.)
Szczerze mówiąc to nie bierz sie za c++ na początku.
Odrzuci Cie, jeżeli nie miałeś styczności z  programowaniem to spróbuj najpierw prostszego języka, żeby w ogóle zapoznać się z czymś co nazywa się "programowanie" własnie.
komentarz 23 kwietnia 2020 przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
programowanie zajmuję się od dawna, tzn nie pracuję w tym zawodzie bo jak dla mnie to umiem za mało generalnie operuję w pythonie. Próbowałem swoich sił w aplikacjach mobilnych i webowych, data science i machine learnign + deeplernign ale musiał bym chyba uczyć się jeszcze dobre 20 lat żeby dostać się chociaż na bezpłatny staż w któ®ym to pewnie ja musiał bym im zapłacić żeby tam pracować. Programowanie " zajmuję się " od dobrych trzech lat i nadal nie mam pojęcia co chce robić realnie więc stwierdziłem że może gry. Mam 23 lata nie mam studiów żadnych i matury więc nie wiem czy jest sens uczyć się w ogóle czegokolwiek związanego z programowaniem i IT.
komentarz 23 kwietnia 2020 przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
W moim wieku już chyba za późno na branżę IT.  XD

Podobne pytania

+5 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Java przez figorin Bywalec (2,040 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...