• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Git - co zrobić z review

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)
Zrobiłem forka pewnej biblioteki na GitHubie, troszkę pododawałem i poprosiłem o pull request który doczekał się review. Sugerowane zmiany powinienem dodać jako kolejny commit i poprosić o review?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Jak chcesz - możesz albo zrobić amend/rebase na istniejących commitach, albo dodać nowy commit z poprawkami. Jedni wolą jedno, inni drugie. Na koniec zrób (force, jeśli potrzebne) pusha na brancha z review i GH sam powinien zaktualizować stan.
+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
są różne podejścia, ja raczej preferuję zrobienie nowego commita gdyż łatwiej wtedy wyśledzić zmiany od ostatniej wersji, rozwiązanie z amend raczej zostawiam na bardzo małe zmiany lub fixy, które sam zauważę zanim zanim jeszcze wypchnę zmiany albo otworzę PR.
komentarz 21 kwietnia 2020 przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)

Zmiany były dość obszerne, udało mi się stworzyć cuda typu (nie wiem jak to się stało) 

map[name] = value == 'true' ? true : false;

Dodałem jako commit i poprosiłem o kolejne review. Dzięki za odpowiedź smiley

1
komentarz 21 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Tomek, ale też z drugiej strony: wyobraź sobie że masz spory PR na 5 commitów i 2-3 osoby będą robiły review. Pierwsza już zrobiła (albo np automatyczne narzędzie zrobiło), zostawiła parę uwag. Jeśli w tym momencie zrobisz nowy commit, kolejny reviewer czytając zmiany po kolei, wciąż będzie natykał się na oryginalny błędny kod, aż nie dojdzie do nowych commitów z poprawkami. Z rebasem, kolejny reviewer będzie od razu czytał wstępnie poprawiony kod i nie będzie marnować czasu na uwagi, które już inne zgłosili.

łatwiej wtedy wyśledzić zmiany od ostatniej wersji

Niektóre narzędzia, jak reviewboard, potrafią śledzić "historię review", uwzględniającą amendy tego samego commita. Github niestety nie, z tego co wiem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 25 września 2019 w JavaScript przez lukja Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 404 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,238 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Gorlik1337 Użytkownik (610 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...