• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Dyskusja] Kompromis pomiędzy zyskiem dla wydawców a blokowanie reklam

Object Storage Arubacloud
0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2020 w Offtop przez thekibi27 Bywalec (2,110 p.)
Cześć,

Ostatnio natrafiłem na ciekawy artykuł dotyczący powszechnego blokowania reklam przez użytkowników, co może obrócić się przeciwko nim. Reklamodawcy nie chcą i nie będą płacili za reklamy, które nie docierają do odbiorców (bo są blokowane), więc wydawcy i właściciele stron stoją przed trudną sytuacją. Może okazać się że ich portal będzie nierentowny i albo taki portal zamkną albo wprowadzą inny sposób zarobku, np. wprowadzając płatne treści.

Przykładowo na stronie weszlo.com został wprowadzony ciekawy system reklam. W połowie artykułu pojawia się reklama, która blokuje możliwość dalszego jego czytania i aby go odblokować trzeba odpowiedzieć na jedno banalne pytanie dotyczące tej reklamy lub wykupić abonament, który "uwalnia nas" od reklam.

Jestem ciekaw jakie wy macie zdanie dotyczące pogodzenia interesu wydawców i twórców z użytkownikiem, który nie chce być zasypywany wyskakującymi reklamami. Czy problem leży po stronie użytkowników, którzy uważają, że wszystkie treści należą im się za darmo czy wydawców, którzy nie znaleźli nienachalnego sposobu na spieniężenie uwagi widzów?

Myślę, że warto sobie zdać sprawę z tego problemu, ponieważ może okazać się, że rezygnując ze wszystkich reklam w internecie skazujemy się na płacenie za większość treści, które chcielibyśmy obejrzeć.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2020 przez thekibi27 Bywalec (2,110 p.)
Ja osobiście ustawiłem mojego AdBlocka domyślnie wyłączonego i gdy trafię na stronę z agresywnymi reklamami to dodaję ją do listy blokowanych.

Ostatnio zacząłem również testować przeglądarkę Brave, która powstała na bazie Google Chrome. Ma ona domyślnie zainstalowanego AdBlockera, który blokuje również skrypty śledzące i wymusza na stronach szyfrowanie połączenia (komunikowanie się protokołem HTTPS). Wszystkie osoby, który korzystają obecnie z Chrome mogą zaimportować wszystkie swoje ustawienia, rozszerzenia i zakładki z tej przeglądarki jednym kliknięciem, co było dla mnie bardzo pomocne.

Brave wprowadza również nowe rozwiązanie dotyczące tego tematu reklam i nagradzania twórców. Daje swoim użytkownikom wybór czy chcą oglądać reklamy (które są dodatkowo weryfikowane przez Brave) i wypłaca za nie tokeny. Je natomiast można albo wymienić na prawdziwą walutę, albo wesprzeć nimi swoich ulubionych twórców. Myślę że jest to rozwiązanie warte uwagi i dalszej obserwacji. Aby się rozwijało na pewno potrzeba jak najwięcej użytkowników korzystających z tej przeglądarki, aby była ona atrakcyjna dla reklamodawców. Dlatego też zachęcam do przetestowania tej przeglądarki, bo sama "przesiadka" z Google Chrome jest wyjątkowo bezbolesna, a oprócz tej kwestii reklam jest również znacznie szybsza i zużywająca mniej RAMu dzięki wbudowanym systemom blokującym reklamy i skrypty.

Jeśli kogoś przekonałem to poniżej umieszczam swój link polecający :)

https://brave.com/jqb838

Podobne pytania

+2 głosów
10 odpowiedzi 957 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w Offtop przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 336 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 613 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w Offtop przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...