• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sklep typu allegro na wordpressie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
374 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2020 w Systemy CMS przez eMe Początkujący (340 p.)
Witam, tak jak w temacie. Chce postawic sklep ale to uzytkownicy beda sprzedawcami. Ktos sie orientuje jakie wtyczki sa potrzebne? Czy woocemerence sam wystarczy?
5
komentarz 16 kwietnia 2020 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
Rozbawił mnie ten wpis. Powodzenia w stawianiu serwisu aukcyjnego na wordpresie.
komentarz 16 kwietnia 2020 przez eMe Początkujący (340 p.)
Kto powiedzial, ze chce serwis aukcyjny? Polecam czytac ze zrozumieniem :)
2
komentarz 16 kwietnia 2020 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
> Chce postawic sklep ale to uzytkownicy beda sprzedawcami. To jest definicja serwisu aukcyjnego. Ludzie płacą 5cyfrowe czasem 6cyfrowe kwoty za stworzenie takich aplikacji przez software house. A ty chcesz to postawić na wordpressie. Polecam przestać być januszem biznesu :)
komentarz 16 kwietnia 2020 przez eMe Początkujący (340 p.)

Hmm, nie napisalem o tym, ze chce podbic swiat, a ty juz oceniasz. Mam po prostu pomysl i chce go udostepnic kilku osobom nie dajac im pelnego dostepu do mojego konta, a z tego co sie orientuje jest duzo sklepow na wordpressie to nie wiem co cie tak mocno zabolalo. "Aukcja internetowa – rodzaj aukcji przeprowadzanej za pośrednictwem Internetu. Punktem wyjścia jest zwykle cena wywoławcza, od której zaczyna się licytacja, czyli zgłaszanie przez potencjalnych nabywców coraz wyższej ceny za oferowany towar. Zakupu dokonuje podmiot, który w ramach licytacji zaproponuje najwyższą cenę" tutaj masz dokladna definicje czym są aukcje, poza tym co maja aukcje do zwyklego sklepu?

komentarz 16 kwietnia 2020 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
Mało szczegółowy opis dałeś więc wywnioskowałem, że chcesz stworzyć serwis aukcyjny czyli miejsce, gdzie osoba A wystawia przedmiot a osoba B go kupuje, a ty w modelu SaaS (software as a service) jedynie pośredniczysz w transakcji. Allegro nie jest sklepem. Jest ogromna różnica między serwisem aukcyjnym a sklepem.
komentarz 16 kwietnia 2020 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

Przez przypadek dodałem odpowiedź zamiast komentarza potem ukryłem odpowiedź a ty zdążyłeś ją skomentować dlatego pozwole sobie ją tutaj przytoczyć

Nie wiedziałem jak to przedstawić w pełni więc napisałem sklep typu allegro, gdzie to użytkownicy będą sprzedawcami. Chodziło mi tutaj o taką funkcję np stworzenie ich profilu i dania możliwości wystawiania swoich produktów. Nie wiem czy tak można więc wolałem spytać bardziej doświadczonych przy tworzeniu sklepów na wordpressie

> Chodziło mi tutaj o taką funkcję np stworzenie ich profilu i dania możliwości wystawiania swoich produktów.

 

I te produkty miałby kupować ktoś inny czy ty? Jeżeli ktoś inny to chcesz stworzyć serwis aukcyjny...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2020 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

Tutaj masz step by step jak stworzyć prosty serwis aukcyjny

https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-create-an-online-marketplace-using-wordpress/

ale od razu chciałbym zaznaczyć, że uważam to za kiepski pomysł bo w pewnym momencie zorientujesz się, że taką aplikacje będziesz musiał zrobić od nowa bo customizacja pluginów, których użyłeś będzie bardzo trudna to raz, a dwa, że cała ta apka będzie działać raczej wolno.

Podobne pytania

–5 głosów
0 odpowiedzi 176 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Systemy CMS przez Majki Obywatel (1,410 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...