• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# typizacja niejawna jako oznaka złego stylu programisty? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2020 w C# przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

Cześć wszystkim, mam do was pytanie. Jestem w trakcie czytania książki autorów Troelsen Andrew oraz Japikse Phiplip, chciałbym poddać dyskusji jedną tezę która jest zawarta w książce "Język C# 6.0 i platforma .NET 4.6".

Po omówieniu składni deklarowania zmiennych lokalnych z typizacją niejawną na usta ciśnie się pytanie: kiedy używać tej konstrukcji? Przede wszystkim używanie słowa kluczowego var do deklarowania zmiennych lokalnych dla samej sztuki niewiele daje. Na dodatek może wprowadzać w błąd inne osoby czytające kod, ponieważ utrudnia szybkie ustalenie bazowego typu danych, a tym samym zrozumienie ogólnego przeznaczenia zmiennej. Jeśli wiesz, że potrzebny jest typ int, to zadeklaruj int!

 Nadużywanie typizacji niejawnej (ze słowem kluczowym var) w kodzie produkcyjnym jest przez większość programistów odbierane jako oznaka złego stylu.

Czy zgadzacie się z tezą autora? Czy nadużywanie typizacji niejawnej jest przejawem złego stylu programisty? Dodam że według autora stosowanie  typizacji niejawnej, uzasadnione jest między innymi w sytuacji inicjalizacji zmiennej do zapytania LINQ.

Dodam jeszcze na koniec, że ze względu na subiektywizm danego wątku tworzę ankietę której możliwości zaznaczają na subiektywność wyboru. Dzięki wszystkim

Możliwe odpowiedzi:
Według mnie nie jest. (7 głosów, 100%)
Według mnie jest. (0 głosów)
komentarz 15 kwietnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Nadużywanie...

To słowo kluczowe. Nie powinno się nadużywać.

komentarz 15 kwietnia 2020 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Tylko że z kontekstu czytając "nadużywanie", to używanie typizacji niejawnej w momentach kiedy znamy typ zmiennej.
komentarz 15 kwietnia 2020 przez Siemił Mądrala (7,380 p.)

Z tego co pamietam to gdzies tam dalej jest ze waro uzywac var jak nazwy typow sa dlugie, przez co nie czytelne. 

Jak dla mnie to wszystko jedno bo co za roznica czy napiszesz int number czy var number. 

Tutaj masz Link z guida microsoftu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2020 przez Kajetan Duszyński Użytkownik (840 p.)
Resharper gdzie tylko może to proponuje var także myślę, że to może zamknąć dyskusję :)
komentarz 19 kwietnia 2020 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
No może właśnie dlatego to jest oznaka złego stylu, ponieważ większość programistów zamiast świadomie wiedząc co Tworzą używają resharpera.
komentarz 20 kwietnia 2020 przez Kajetan Duszyński Użytkownik (840 p.)
Po pierwsze wątpię żeby autor brał pod uwagę, że programiści korzystają z R#. Po drugie resharper znany jest raczej z dobrych praktyk. A po trzecie to właśnie w resharperze jak jawnie podasz typ to podpowiada często żeby zmienić na var.

A no i po czwarte var skraca kod (no oprócz inta) a wydajnosciowo nie ma zadnei roznicy.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 139 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w JavaScript przez hakiros54 Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 495 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...