• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlatego, że światem rządzą pieniądze, a nie piękne idee!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
494 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w Offtop przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 9 listopada 2017 przez DragonCoder
Witam,

Tak jak mowilem, tak tez zrobilem. Wiec oto maly artykul porownujacy Windowsa i Linuxa, mam nadzieje, ze nie wzialem stronz zadnego z nich podczas porownywania. Mam nadzieje, ze Wam sie spodoba i coz, zapraszam do lektury i dyskusji i FeedBacku

https://docs.google.com/document/d/1xuie_l1hrcGCgOqXe6DltGc3mKDrvw1FmRP3L3iTfZg/edit?usp=sharing

Zycze milej lektury i milego wieczorku :)

EDIT::

Pomimo ponownego wrzucenia dokumentu, za kazdym razem text jest x2.
1
komentarz 9 listopada 2017 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)
clickbait
komentarz 9 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Miloby bylo wiedziec za co sa te minsuy :)
komentarz 9 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dopiero co poprawialem, ale najwidoczniej nie poprawilo
1
komentarz 9 listopada 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Dlatego, że światem rządzą pieniądze, a nie piękne idee!

I tekst udostępniony za pomocą dokumentów Google cool A z takich uwag, skoro masz pisać pracę i prosisz u uwagi, to jak piszesz w pierwszej osobie, to na końcu jest ę, a nie e.

1
komentarz 9 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
@Benek napisalem, ze nie mam bloga ani nic, tez mi sie to nie podobalo, na githubie nie moglem sformatowac tak jak chcialem, na pastebianie tez. Wiec juz wolalem wrzucic nawet nawet na ten dysk google i uslyszec Wasze opinie niz nic.

Probowalem wrzucic na forum, ale przekroczylem 15k znakow, chociaz sprawdzajac na internecie pokazywalo mi 14082 czy cos w tym stylu

 

Co do pracy to bedzie pisana po niemiecku, ale racja, jutro przeczytam i poprawie bledy, ktore wychwyce.
komentarz 12 listopada 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Czułem się zobowiązany do przeczytania. Co mogę stwierdzić... Z polskiego to raczej pozytywnych ocen nie miałeś ;)
komentarz 13 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Z polskim nie mam doczynienia od ponad 2 lat. To byl 1. teskt od ponad 2 lat, ktory byl dluzszy niz 20 zdan ;)
komentarz 13 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
@manjaro wiem, ze czules sie zobowiazany, bo to po czesci Twoja wina, ze ten artykul powstal. Jest to takze poczatek mojej pracy szkolnej, dlugo szukalem temtu, ktory wlasnie mi podsunales, wiec dziekuje takze i pytanie. Czy moge uzyc Twojego cytatu, ktory jest w tytule, jako tytul pracy?

P.S.

Bedzie pisana po niemiecku :D, a bledy w artykule z czasem bede eliminowal :)
1
komentarz 13 listopada 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jaki tam cytat ;) Używaj ile dusza zapragnie ;)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 listopada 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Nie wiem dlaczego postrzegasz wiele dystrybucji jako minus systemów GNU/Linux. Piszesz: 

lepiej by było stworzy 10 dystrybucji i na nich się skupić i tylko je rozwijać, niż pisać co chwile nową dystrybucje

Kto miałby zrobić te 10 dystrybucji? Czy jak bym chiał zrobić własną to już nie mógł bym?
Po drugie dystrybucje te są zbudowane tak jakby z tych samych lub podobnych klocków, a że są one napisane na wolnościowych licencjach to mogą być ponownie używane. 

komentarz 13 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Czemu widze to jako minus, poniewaz mniejsza ilosc dystrybucji prowadzilaby do szybszego i lepszego rozwoju tej mniekszej ilosci. A co za tym idzie wieksza ilosc oprogramowania, moze nawet i profeajonalnego, ktory posiada windows. Ale oprocz tego, wielw osob wyrabia sobie zdanie o Linuxie, poniewaz wybrali mala dystrybucje, ktora nie  jest rozwijana lun rozwija sie za wolno. Widze to takze jako +, poniewaz kazdy znajdzie cos dla siebie, czy to programy czy to sama grafike itd. Wiec nie jest to tylko minus, ale w duzej mierze.
komentarz 13 listopada 2017 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)

mniejsza ilosc dystrybucji prowadzilaby do szybszego i lepszego rozwoju tej mniekszej ilosci.

Uważasz, że najbardziej popularne dystrybucję są wolno rozwijane? 

 Ale oprocz tego, wielw osob wyrabia sobie zdanie o Linuxie, poniewaz wybrali mala dystrybucje

Nie sądzę, żeby ktoś kto pierwszy raz korzysta z linuxa wybrał jakąś mało znaną dystrybucję. Ludzie jako pierwsze distro w większości wybierają Minta lub Ubuntu.

Wiec nie jest to tylko minus, ale w duzej mierze

Z twojego tekstu to nie wynika.  

komentarz 13 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Nie uwazam, ze duze i znane dystrybucje Linuxa, sa bardzo dobrze rozwijana a ich support powinnien posiadac windows. Jak sie nie myle, to bledy krytyczne sa usuwane w ciagu 24h od wyslania powiadomienia, wiec mysle, ze jest to wyczyn

2. Sam jestem tego przykladem, ale tak pozniej zmienilem na Ubuntu i mysle, ze nie jest to najlepsza obcja, jezeli chodzi o Linuxy, bo tez potrafi zniechecic.

3. Masz racje, nie napisalem, ze jest to takze plus, bo sfokusowales tylko ta negatywna strone w tak duzej ilosci. Postaram sie to poprawic, jak tylko bede mial czas :)
komentarz 13 listopada 2017 przez niezalogowany

Rozwiń myśl, że "Windows powinien posiadać support Linuxa".

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to bash dla Windowsa, który jest już od jakiegoś czasu dostępny. Choć nie widzę tutaj związku z resztą "artykułu".

Nie uwazam, ze duze i znane dystrybucje Linuxa, sa bardzo dobrze rozwijana

Uzasadnij więc, dlaczego sądzisz, że są rozwijane źle.

komentarz 13 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 13 listopada 2017 przez DragonCoder
Nie wstawilem kropki, przecinka lub wykrzyknika, inaczej.

Nie! Uwazam, ze duze i znane dystrybucje Linuxa, sa bardzo dobrze rozwijana i nie mam nic do zarzucenia.

Chodzi o sam kontakt z tworcami, ktory przy linuxie jest mozliwy i pomoc od uzytkownikow itd, wydaje mi sie wieksza niz w Windowsie. Oprocz tego napisalem o bledach krytycznych, ktorych latanie w limuxie zajmuje 24h, a w windowsie? No czekamy conajmiej tydzien?
komentarz 13 listopada 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

 A co za tym idzie wieksza ilosc oprogramowania, moze nawet i profeajonalnego, ktory posiada windows. 

Mała ilość oprogramowania wynika głównie z tego, jest mniejsza grupa potencjalnych klientów na systemach Linuksowych. Wydaje mi się, że to nie jest takie trudne dla developerów napisać program, który nie miałb by problemów z uruchomieniem na większości dystrybucji. 
Co do profesjonalnego oprogramowania to nie jest tak że Linux ich nie posiada. Są to innego typu programy niż Photoshop, chociaż gdzieś słyszałem, że Disney posiada własne aplikacje tylko działające na Linuksach. 

komentarz 13 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 13 listopada 2017 przez DragonCoder
Oczywiscie, ze sa ale nie ma ich tak wielu. Zgadza sie takze, ze sa darmowe odpowiedniki, ktore nie zawsze ustepuja tym platnym, ale mysle, ze da sie wyciagnac z nich tyle samo co z windowsowych. Mysle, ze duze firmy lub urzedy powimny przejsc na linuxa. Sam koszt windowsa w niemczech to okolo 80€, wiec miasta 100tys + moga oszczedzic duzo kupujac komputery bez systemu. Tak wiem, ze sprawa Bayernu (Monachium) zniecheca do tego, ale zawiedli ludzie, a nie system.
komentarz 13 listopada 2017 przez niezalogowany
Lepiej kupić system za 80 Eur, czy zrobić szkolenie z Linuxa i softu do niego za dużo większą kwotę?

+ w trakcie szkolenia obecni pracownicy nie będą pracować, a że takie szkolenie będzie się odbywać w trakcie godzin pracy, a za to też trzeba będzie zapłacić.

Poza ludźmi, którzy znają tylko podstawy Windowsa (i często nie są ani trochę chętni do nauki) jest jeszcze soft robiony stricte pod dane zastosowania. I na przykład u mnie mamy dwa takie systemy i oprogramowanie działa tylko pod Windowsem.

Licencje na Windowsowy soft również są już wykupione - i należy je wyrzucić do kosza?

 

Zmiana OS w dużych instytucjach, nie polega tylko na postawieniu systemu.
komentarz 13 listopada 2017 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)

Oprocz tego napisalem o nöedach krytycznych, ktprych latanie w limuxie zajmuje 24h

https://github.com/google/syzkaller/blob/master/docs/linux/found_bugs_usb.md ;)

komentarz 13 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Lepiej kupić system za 80 Eur, czy zrobić szkolenie z Linuxa i softu do niego za dużo większą kwotę? 

+ w trakcie szkolenia obecni pracownicy nie będą pracować, a że takie szkolenie będzie się odbywać w trakcie godzin pracy, a za to też trzeba będzie zapłacić. 

Poza ludźmi, którzy znają tylko podstawy Windowsa (i często nie są ani trochę chętni do nauki) jest jeszcze soft robiony stricte pod dane zastosowania. I na przykład u mnie mamy dwa takie systemy i oprogramowanie działa tylko pod Windowsem. 

Licencje na Windowsowy soft również są już wykupione - i należy je wyrzucić do kosza? 

 

Zmiana OS w dużych instytucjach, nie polega tylko na postawieniu systemu.

Mysle, ze poruszylem ten temat w pracy. Zajrzyj do czesci moje zdanie, napisalem jasno, ze kazdym system powinnien byc przedstawiony na lekcjach informatyki. Tak starzy urzednicy beda mieli z tym problem, ale gdyby ten proces byl w szkole wprowdzony od roku 2010, to mysle, ze do roku 2070 moglibysmy spokojnie uzywac systemow Linux w urzedach. Wiec to wina systemu, i przez system mam na mysli rzadzacych. Osobiscie rozmawialem z nauczycielami od informatyki, ktorzy sami chetnie wprowadziliby Linuxa, jak glowny system. Jednak miasto twierdzi, ze nie beda robic tego extra dla 10 szkol, bo po co? Dodatkowo zaslaniaja sie za mala iloscia specjalistami, co jest dla mnie smieszne.

https://github.com/google/syzkaller/blob/master/docs/linux/found_bugs_usb.md

Nie za bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedziec?

Podobne pytania

+1 głos
8 odpowiedzi 7,273 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
+3 głosów
7 odpowiedzi 347 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez polandonion Mądrala (7,040 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...