• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działa mi dysk

Object Storage Arubacloud
0 głosów
128 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Eldus Nowicjusz (120 p.)
Siedziałem dzisiaj do 4:00 rano na komputerze i wszystko było w porządku, zostawiłem komputer włączony na noc na systemie Windows 10, a jak wstałem rano to był uruchomiony ponownie z włączonym Linuxem bo mam dwa systemy. Gdy włączyłem windowsa wszystko tak się zacinało, że samo wejście na pulpit po wpisaniu hasła do konta zajęło z 2min. Na początku nie mogłem odpalić trybu ochrony w antywirusie, a miałem zgaszoną bo jedna gra ze steama nie chciała się włączać gdy miałem ochronę w antywirusie włączoną, po jakimś czasie moglem już odpalić ochronę, ikony na pasku zadań wczytaly się też po jakiś 2min, każdy program, który odpalałem włączał się bardzo długo. Potem stwierdziłem że w panelu sterowania usunę niepotrzebne aplikacje i to pomoże, usunąłem niepotrzebne aplikacje i pliki z pulpitu po czym uruchomiłem ponownie komputer. Gdy się zalogowałem na konto to wszystkie pliki powrócili na pulpit i aplikacje które wcześniej usunąłem też się przywróciły i były spowrotem zainstalowane. Pobrałem z drugiego komputera system Windows 10 na pendrive bo pomyślałem że mam jakiegoś wirusa i zrobię format kompa. Odpaliłem komputer z pendrive i zaczął się proces instalacji systemu w10, miałem do wyboru które partycje dysku chcę usunąć a zawsze przy formacie usuwam wszytko żeby był czysty windows, tylko że tym razem kliknięcie "usuń" nic nie robiłem i nie dało się usunąć żadnej partycji. Chciałem wyczyść dysk itd z Ubuntu więc zainstalowalem system Ubuntu i po instalacji  zalogowalem się i w nieskończoność wyskakiwało mi okienko że komputer nie może znaleźć dysku i nie mogłem nic zrobić, i do teraz nie mam pojęcia co mam z tym zrobić, i czy to jest wirus czy coś się stało z dyskami.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Możesz uruchomić komputer z USB Ubuntu i uruchomić diagnostykę dysku SMART.

https://help.ubuntu.com/community/Smartmontools
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2020 przez PGR Obywatel (1,360 p.)
Proponuje Ci odłączyć dysk i podłączyć do innego komputera (tak na który nie masz ważnych danych). Następnie przetestować dysk i ewentualnie jak wszystko z nim będzie ok to zrobić formata.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 30 października 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez shv128 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 744 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,217 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...