• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona inspirowana Redditem do oceny

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
181 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2020 w Nasze projekty przez Boryys Nowicjusz (210 p.)

Witam,

Pewien czas temu, czysto w celach treningowych, stworzyłem w pełni responsywną stronę na zasadzie Reddita, gdzie mamy m.in. opcje logowania, wstawiania postów itd.

Stronę tworzyłem za pomocą: reacta wraz z bootstrapem do front-endu, node.js odpowiedzialnego za back-end oraz MongoDB jako główną bazę danych.

To była jedna z moich pierwszych stron posiadająca zarówno front-end i back-end wraz z bazą danych i myślę, że efekt nie jest zły. Byłbym bardzo wdzięczny za każdą opinię, radę lub ocenę :) Poniżej znajdują się linki do strony i kodu źródłowego.

Kod - https://github.com/Borys35/Postit

Strona - https://postitt.herokuapp.com/

ps Podczas rejestracji nie ma żadnej weryfikacji, co jest jednym z minusów, lecz w łatwy sposób można stworzyć konto, by przetestować różne opcje na stronie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 maja 2020 przez azez Użytkownik (690 p.)
Hej,
  Uczyłem się MERN z ciekawości, jakoś rok temu. Mam jeden albo dwa projekty, których nie dokończyłem.
  Nie powiem za dużo, ale mam nadzieję, że moja opinia będzie dla Ciebie budująca.

Super że strona działa i nie wyrzuca błędów. Poza tym (żeby się czepiać):

Jako użytkownik strony mogę Ci powiedzieć, że:
- Przy "create post" nie ma informacji, o tym że musisz dołączyć do "Community", aby wstawić w niej post -> Może też fajnie by było, gdyby użytkownik domyślnie był w jednej ze społeczności ?
- Nie zauważyłem, by przy wstawianiu tytułu albo tekstu była walidacja, oprócz ilości znaków - > Może warto dodać, żeby użytkownik nie mógł rzucać mięsem albo wstawiać postów z samych znaków specjalnych lub cyfr ?
- Dodatkowo: Masz ograniczenie do 2500 znaków, ale nie widziałem jeszcze, żeby jakaś strona kolorowała albo zaznaczała składnie, której jest za dużo;
- Przydałaby się też opcja usuwania swoich postów.

Jeśli chodzi o kod:
Nie przyjrzałem się dobrze, ale oglądając "hello roman" albo "academind" myślę, że warto trzymać się tych zasad od nich:
- używać BEM;
- korzystać z odpowiednich metod HTTP dla CRUD'a ​​​​​;
- (Tego chyba nie muszę pisać) - jeśli jakieś funkcje wykonują ten sam kod: "rozszerzyć" wszystko do osobnego pliku.
- Korzystać z Async Await

Proszę nie traktuj tego zbyt krytycznie.
 

Pozdrawiam,
azez
komentarz 7 czerwca 2020 przez Boryys Nowicjusz (210 p.)
Mega doceniam, że poświęciłeś swój czas, by ocenić i wypunktować rzeczy, których brakuje lub które można poprawić. Również, prawdopodobnie pierwszy raz słyszę o czymś takim jak BEM.

Dzięki i również pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 418 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w Nasze projekty przez mgita Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2020 w Nasze projekty przez Andrzej Czarny Użytkownik (720 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...