• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kształcenie zawodowe po szkole podstawowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Vester Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Niedługo czeka mnie decyzja, gdzie kształcić się zawodowo po ukończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej.

Interesuję się szeroko pojętą informatyką, jednak szczególnie sieciami. Projektowanie sieci, zarządzanie serwerami, montaż i instalacja systemów, oprogramowania i infrastruktury sieciowej. Programowanie jest dla mnie ok, jednak nie jestem jakimś zapalonym programistą. Jednak pisanie stron używając HTML i CSS idzie mi świetnie i łatwo.

Na razie wykształciłem tylko kierunek- teleinformatyk. Teraz są dwie opcje- technik albo inżynier.

 

Co do technika teleinformatyka to droga jest taka-

Szkoła podstawowa (8 klas)--> technikum (5 lat)--> egzamin zawodowy (E.13 i może jeszcze coś) oraz matura--> studia(?)

Natomiast nie wiem jak wygląda to w przypadku inżyniera teleinformatyka. Jaka jest droga aby zdobyć taki tytuł?

 

Jednak zależy mi na studiach i maturze, bo to daje trochę więcej możliwości i doświadczenia...

Proszę o pomoc, być może ktoś miał taki dylemat albo zna odpowiedź. Serdecznie dziękuję!

 

EDIT 1:

Nie wiem jaką uczelnię o tym profilu wybrać. Najlepiej w Warszawie lub okolicach. Ktoś doradzi?

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2020 przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
jesli interesuje sie szeroko pojeta informatyka, sieci, pisanie stron i nie ciagnie cie do programowania to polecam poprostu informatyke... sa tam dokladnie te rzeczy co wymieniles razem z pisanie stron ale zero programowania jak C++ Java itp

a jesli chodzi o wybor szkoly to poprostu popytaj ludzi ktorzy ucza sie tam gdzie chcesz isc bo z informatyka latwo sie nadziac na szkole z amebami zamiast nauczycieli
komentarz 13 kwietnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
W podstawie programowej są "aplikacje mobilne".
komentarz 13 kwietnia 2020 przez Vester Nowicjusz (120 p.)

@Anonim666, Problem w tym, że nie mam żadnej szkoły gdzie chcę iść. Pytam się o jakąkolwiek bo jestem chyba jakiś nienormalny i nie umiem znaleźć profilu...

 

komentarz 13 kwietnia 2020 przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)

@tkz, tak wiem ale chodzi o strony..tak mi to przynajmiej wytlumaczono..poza tym sam jestem w technikum i wiem czego ucza

a jesli chodzi o szkole..kazdy bedzie chwalil co innego poprostu wybierz sobie jakas w okolicy i rozmawiaj z ludzmi z tamtad jesli nie beda polecac szukasz w innej.. ale wazne zeby pogadac z ludzmi uczacymi sie tam bo mozna zmarnowac sobie pare lat zycia jak sie zle trafi

komentarz 13 kwietnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

ale zero programowania jak C++ Java itp

Java, to aplikacje mobilne z tego co wiem.

komentarz 13 kwietnia 2020 przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
ale napisalem ci ze nie ma takich rzeczy w technikum.. jest cos takiego jak "strony i aplikacje mobilne" ale tu chodzi poprostu o responsywne strony i tyle nie robisz zadnych aplikacji na androida itp...w technikum nie masz wcale programowania chyba ze nauczyciel na informatyce sie zlituje i pokaze podstawy C++ czy innego pascala... no chyba ze bat to dla ciebie programowanie
komentarz 13 kwietnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Zajrzyj w podstawę dla 5 letnich techników...
komentarz 13 kwietnia 2020 przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
no wlasnie az specjalnie zajrzalem i serio nie widze.. daj link gdzie to niby znalazles

Podobne pytania

+4 głosów
9 odpowiedzi 1,158 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...