• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Crashuje mi program w C++, Codeblocks.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
268 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w C i C++ przez Downoodle Nowicjusz (240 p.)
zamknięte 18 marca 2020 przez Downoodle

Wysypuje mi program przed rozpoczęciem jakiegokolwiek działania. W Build Logu mam wiadomość "Process terminated with status -1073741510 (0 minute(s), 5 second(s))"
Proszę o pomoc i dokładne wytłumaczenie tego błędu, nie mam siły pół nocy sie z tym męczyłem.

#include <iostream>
#include <string>
#include <cstdlib>
#include <ctime>
#include <windows.h>
using namespace std;
int main()
{

    srand(time(0));

    string pow[]= {
    "Witaj w Milionerach! Milo mi cie tutaj widziec.", "Witaj w teleturnieju, milo mi cie poznac!",
    "Witamy w Milionerach!", "Ciesze sie ze tu jestes. Witam w Milionerach!",
    "Czesc, zapraszam na miejsce. Witam w Milionerach", "Dzien dobry, witam w Milionerach!",
    "Czesc, witaj w Milionerach. Zapraszam na miejsce.", "Milo mi cie poznac. Witaj w Milionerach! Prosze, usiadz sobie",
    };

    string popow[]={
    "Zycze ci wygranej. Zaczynajmy!", "Pora na troche adrenaliny. Zaczynajmy!",
    "Nie ma co dluzej owijac w bawelne. Zaczynajmy!", "Usiadz wygodnie. Zaczynajmy!",
    "Co by tu wiecej mowic, przystapmy do gry!", "Zycze ci wygranej. Przystapmy do gry!",
    };

    string tak[]={
    "To poprawna odpowiedz!", "Zgadza sie!", "Wybrana przez ciebie odpowiedz jest prawidlowa!", "Zaznaczam odpowiedz... Na panelu pokazuje, ze jest to... Poprawna odpowiedz! Brawo!",
    "Spojrzmy... Na ekranie widze, ze jest to poprawna odpowiedz!", "Zaznaczyles poprawna odpowiedz!", "Wybrano poprawna odpowiedz!", "Sprawdzmy... Tak, jest to poprawna odpowiedz!",
    "Tak! To poprawna odpowiedz!", "Juz zaznaczam... No, musze ci powiedziec... Ze jest to poprawna odpowiedz!", "Zaznaczyles poprawna odpowiedz! Brawo!", tak[14]="Niestety... Zaznaczono poprawna odpowiedz!",
    "Zgadza sie! Zaznaczyles poprawna odpowiedz", "Tak! Jest to poprawna odpowiedz", "Jest to poprawna odpowiedz!", "Juz zaznaczam... Gratuluje jest to poprawna odpowiedz!",
    };

    string nie[]={
    "Niestety odpowiedz jest bledna", "Przykro mi, jest to zla odpowiedz.", "Spojrzmy... Widze ze nie jest to poprawna odpowiedz.", "Juz zaznaczam... Niestety nie jest to poprawna odpowiedz",
    "Wybrana odpowiedz jest zla. Przykro mi", "Jest to niepoprawna odpowiedz.", "Zaznaczona odpowiedz... Jest bledna.", "Spojrzmy... Nie jest to poprawna odpowiedz",
    };

    string przedpyt1[]={
    "Pytanie pierwsze:", "Uwaga, czytam pytanie:", "Prosze sluchac uwaznie. Pytanie pierwsze:",
    };

    string przedpyt2[]={

    };
    string przedpyt3[]={

    };
    string przedpyt4[]={

    };
    string przedpyt5[]={

    };
    string przedpyt6[]={

    };
    string przedpyt7[]={

    };
    string przedpyt8[]={

    };
    string przedpyt9[]={

    };
    string przedpyt10[]={

    };
    string przedpyt11[]={

    };
    string przedpyt12[]={

    };

    string pyt[]={
    "", "", "", "",
    "", "", "", "",
    "", "", "", "",
    "", "", "", "",
    "", "", "", "",
    "", "", "", "",
    };

    string a,pytanie,powitanie,popowitaniu,przedpytaniem1,przedpytaniem2,przedpytaniem3,przedpytaniem4,przedpytaniem5,przedpytaniem6,przedpytaniem7,przedpytaniem8,przedpytaniem9,przedpytaniem10,przedpytaniem11,przedpytaniem12;
    int lvl;
    //a=odpowiedz
    //x=wylosowana liczba dla powitania
    //y=wylosowana liczba dla popowiatnia
    //lvl=poziom trudnosci

    int x=rand()%8;
    powitanie=pow[x];

    int y=rand()%6;
    popowitaniu=popow[y];

    int pp1=rand()%3;
    przedpytaniem1=przedpyt1[pp1];

    int p=rand()%24;
    pytanie=pyt[p];

    cout<<"Witamy w grze Milionerzy: Rozyca Edition!"<<endl;
    Sleep(1200);
    cout<<"Wybory w grze podejmowane beda poprzez wpisanie odpowiedzi z klawiatury"<<endl;
    cout<<"*UWAGA* Podajemy tylko wskazane odpowiedzi, nie wlasne."<<endl;
    Sleep(3000);
    system("cls");
    cout<<"Wybierz poziom trudnosci:"<<endl;
    cout<<"Latwy"<<endl; cout<<"Normalny"<<endl; cout<<"Trudny"<<endl;
    cout<<">"; cin>>lvl;
    system("cls");
    cout<<"Wybrales poziom "<<lvl<<"."<<endl;
    Sleep(500);
    cout<<"Powodzenia!"<<endl;
    Sleep(1000);
    system("cls");
    cout<<"Gra rozpocznie sie za:"<<endl;
    for(int i=5; i>=0; i--)
    {

        Sleep(1000);
        system("cls");
        cout<<i<<endl;

    }
    cout<<powitanie<<endl; cout<<popowitaniu<<endl;
    cout<<przedpytaniem1<<endl;
    cout<<pytanie<<endl;
    if (pytanie==pyt[0]) cout<<""<<endl; cout<<""<<endl; cout<<""<<endl; cout<<""<<endl;

    cin>>a;

    if((a=="B")||(a=="b"))
    {

        cout<<""<<endl;
        cout<<""<<endl;

    }
    else
    {

        cout<<""<<endl;
        cout<<""<<endl;
        cout<<""<<endl;

    }
    cout<<""<<endl; cout<<""<<endl;
    cout<<""<<endl; cout<<""<<endl; cout<<""<<endl; cout<<""<<endl;
    cin>>a;

    if((a=="D")||(a=="d")) cout<<""<<endl;
    else cout<<""<<endl;

}

 

komentarz zamknięcia: Uzyskałem odp

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 marca 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
wybrane 18 marca 2020 przez Downoodle
 
Najlepsza
string tak[]={
    "To poprawna odpowiedz!", "Zgadza sie!", "Wybrana przez ciebie odpowiedz jest prawidlowa!", "Zaznaczam odpowiedz... Na panelu pokazuje, ze jest to... Poprawna odpowiedz! Brawo!",
    "Spojrzmy... Na ekranie widze, ze jest to poprawna odpowiedz!", "Zaznaczyles poprawna odpowiedz!", "Wybrano poprawna odpowiedz!", "Sprawdzmy... Tak, jest to poprawna odpowiedz!",
    "Tak! To poprawna odpowiedz!", "Juz zaznaczam... No, musze ci powiedziec... Ze jest to poprawna odpowiedz!", "Zaznaczyles poprawna odpowiedz! Brawo!", tak[14]="Niestety... Zaznaczono poprawna odpowiedz!",
    "Zgadza sie! Zaznaczyles poprawna odpowiedz", "Tak! Jest to poprawna odpowiedz", "Jest to poprawna odpowiedz!", "Juz zaznaczam... Gratuluje jest to poprawna odpowiedz!",
    };

...co to jest? ;)

(a na boku, znowu te same uwagi co ostatnio: nie rób dwudziestu zmiennych na górze maina, tylko w miejscu gdzie faktycznie je używasz.)

komentarz 18 marca 2020 przez Downoodle Nowicjusz (240 p.)
Znaczy ja po prostu chciałem sobie to zrobić wyżej bo tych zmiennych jakoś bardzo dużo nie będzie a będę je używał w tej samej kolejności, czyli przedpytaniem, pytanie potem w zależności czy odp dobrze czy źle to albo tak albo nie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 284 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w C i C++ przez Bandyta Początkujący (270 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2021 w C i C++ przez dominiktkocz Nowicjusz (170 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...