• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca inżynierska z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
859 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krupenz Początkujący (360 p.)
Cześć,

Zbliża się wielkimi krokami obowiązek napisania inżynierki, a ja nie umiem sprecyzować tematu swojej pracy. Pomyślałem, że fajnym pomysłem byłoby zrobienie czegoś na wzór prywatnego dysku google, czyli po prostu serwer NAT ze zdalnym połączeniem przez VPN. Jednak myślę, że to za mało (tutorial postawienia takiego serwera na raspberry Pi trwa 10 minut, konfiguracja VPN z 30 minut  :P). I tutaj pytanie do was. Jak rozszerzylibyście ten pomysł, jaką fajną rzecz można byłoby do tego dodać? Oprogramowanie mobilne? Może coś innego?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Projekt który realizujesz jest rzeczą drugoplanową, prawdopodobnie nikt nie będzie tego testował.
Najważniejsza jest sama praca magisterska. Musisz w niej opisać technologie, które umożliwiły stworzenie projektu.
W przypadku tego projektu musiałbyś opisać opisać sposób działania NAS (Network Attached Storage) oraz przykładowe implementacje.
Jeżeli chcesz używać VPN to powinieneś opisać tą technologię oraz różne rodzaje sieci VPN. Powinieneś się skupić najbardziej na tej metodzie, której zamierzasz użyć.
Dalej. Jakich protokołów chcesz użyć do komunikacji klient-server? Chcesz napisać własny protokół oparty o TCP czy może jednak zbudujesz interfejs REST w oparciu o HTTP. Niezależnie od wybranej metody musisz wszystko opisać.
Pogadaj z promotorem. Nikt inny lepiej cię nie nakieruje na prawidłową drogę.
komentarz 9 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
I jezeli mowa o jakby dysku google, no to dochodzi wiecej rzeczy niz tylko postawienie serwera i konfiguracja. Tworzenie kont, przydzielanie ilosci miejsca, automatyczne tworzenie partycji, obsluga bledow itd
komentarz 9 marca 2020 przez Krupenz Początkujący (360 p.)

@tangarr, Dzięki za wskazówkę. Chciałem zastanowić się sam, żeby pójść do promotora z jakimś konkretem, ale chyba jednak masz rację. Zapytam jego. Dzięki :)

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 389 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rysiek5555 Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 954 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 3,518 wizyt
pytanie zadane 29 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tedy777 Nowicjusz (130 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...