• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program - praca inżynierska.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
954 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Dzień Dobry,

Na co dzień studiuję logistykę i jako, że po studiach chcę bardziej odejść w stronę programowania, to planuje napisać aplikację jako pracę inżynierską. Aplikacja ta miała by śledzić ruch towaru w danym przedsiębiorstwie, np od momentu wyjścia z magazynu do klienta docelowego. Aplikacja była by podłączona do jakiejś prostej stworzonej przeze mnie bazy danych. Mam pytanie odnośnie tego czy do zrobienia tego typu aplikacji będę potrzebować jakiś zaawansowanych umiejętności czy np po kursie Pana Mirosława i po podstawach Pythona dam radę to napisać sam po zgłębieniu się w dodatkowej dokumentacji. Mam również pytanie czy Python i C++ nadadzą się do napisania tego typu aplikacji, jak tak to który z tych dwóch języków lepiej wybrać.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2019 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Jeśli wybierzesz C++ to polecam zapoznać się frameworkiem Qt, który posiada prostą składnie. Dodatkowo posiada widżety, które pomogą Ci stworzyć GUI. Do tego typu aplikacji możesz użyć QTableView, które zwizualizuje dane z bazy danych w formie tabeli

https://doc.qt.io/qt-5/qtableview.html

a do komunikacji z bazą danych

https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html
komentarz 7 listopada 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
C++ nie ma sensu w tym przypadku. Dużo łatwiejszą drogą było by coś webowego.
komentarz 7 listopada 2019 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
@tkz Pytanie czy dam radę to napisać, bo jeżeli chodzi o front-end to miałem jedynie do czynienia z html i to był niewielki zakres materiału. Załóżmy, że przez pół roku bym się uczył tylko webu, to czy dałbym radę napisać pracę do końca 2020 roku.
komentarz 7 listopada 2019 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
@Bondrusiek Okej, dzięki za podesłanie frameworku, na pewno się z nim zapoznam.
komentarz 7 listopada 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@ShockWave, Strzelam, że jakbyś zaczął teraz naukę, do czerwca mógłbyś skończyć. Python i django, nie wiem czy aktaulnie to najlepszy wybór, sam się kiedyś go uczyłem. 

komentarz 7 listopada 2019 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
@tkz Okej, dzięki wielkie za rady :)

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 389 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rysiek5555 Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 861 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krupenz Początkujący (360 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 3,518 wizyt
pytanie zadane 29 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tedy777 Nowicjusz (130 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...