• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux- problem z otworzeniem pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,054 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Anahan89 Obywatel (1,320 p.)
edycja 7 marca 2020 przez Arkadiusz Waluk

Hej,

uczę się programować w C++ na Linuxie i mam problem z otworzeniem pliku. Wyskakuje mi błąd że "Brak zainstalowanego programu obsługującego pliki "Biblioteka współdzielona". Wyszukać program, który może otworzyć ten plik?". Dodam że jak klikam Tak to wyskakuje znowu to samo okno. Plik który chcę otworzyć znajduje się w folderze tego projektu - bin/Debug/nazwaprojektu.

Uczę się z kursu p. Mirosława i z tego co widzę on pracuje na Windowsie, u mnie, jak pisałem jest Linux-Ubuntu

Pomożecie? :)

 

Dodam jeszcze wgląd do kodu bo może coś tam namieszałem:

#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <time.h>
using namespace std;
int liczba;
int strzal;
int ileprob=0;
int main()
{
    cout << "Program generuje losowa liczbe z zakresu 1-100. Twoim zadaniem jest zgadnac liczbe w jak najmniejszej ilosci prob" << endl;
     srand(time(NULL));
     liczba=rand()%100+1;
     //cout<<liczba<<endl; //tutaj wyswietla generowana liczbe przez komputer
     while(strzal!=liczba)
     {
     ileprob=ileprob+1;
     cout<<"Zgadnij jaka: (to twoja "<<ileprob<<" proba).";
     cin>>strzal;
     if(strzal==liczba)
     cout<<"Wygrywasz w "<<ileprob<<" probie"<<endl;
     else if(strzal<liczba)
     cout<<"To za malo"<<endl;
     else if(strzal>liczba)
     cout<<"To za duzo"<<endl;
     }
     system("pause");
    return 0;
}
1
komentarz 6 marca 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Zdaje się, że twórcy GNOME postanowili usunąć możliwość uruchamiania programów z poziomu menadżera plików.
https://www.omgubuntu.co.uk/2018/05/nautilus-remove-ability-launch-binaries-apps
komentarz 6 marca 2020 przez Anahan89 Obywatel (1,320 p.)
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź! Jeżeli bym ten plik przesłał na komputer w Windowsem, to do jego otwarcia czegoś potrzebuję dodatkowo?
komentarz 6 marca 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Jeżeli bym ten plik przesłał na komputer w Windowsem, to do jego otwarcia czegoś potrzebuję dodatkowo?

Z definicji nie da się, musisz skompilować go od nowa.

komentarz 6 marca 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Linuksa.
Pliki wykonywalne systemów Windows i Linux mają zupełnie inne formaty.
Być może udałoby ci się uruchomić ten program wewnątrz WSL (jeżeli miałbyś tam odpowiednią wersję glibc++ i zainstalowane zależności)
komentarz 6 marca 2020 przez Anahan89 Obywatel (1,320 p.)
Dziękuję za pomoc!

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez kNNight Użytkownik (750 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2015 w Systemy operacyjne, programy przez hakiros54 Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2021 w C i C++ przez komboboost0 Użytkownik (570 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...