• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Filmy na YT max w 360p (linux)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
630 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2015 w Systemy operacyjne, programy przez hakiros54 Obywatel (1,160 p.)
edycja 16 maja 2015 przez krecik1334
witam, jakis czas temu miałem problemy z komputerem więc postanowiłem od nowa zainstalować linuksa na nowo, tylko że teraz jak już to zrobiłem pojawiły się pewne problemy:

- filmy na youtube działają tylko w 360 p innej jakości nie można wybrac (nie ma innych opcji do wyboru, nawet jak wiem zep owinny być)

- filmy poza youtubem wcale nie działają. jak klikam na nie to probują sie sciągać

- chat na twitchu itd. nie działają (prędzej działały i nic nie musialem instalować, jak tylko linuks sie odpalił to juz działały)

wie ktoś jak to naprawić? jak poprzdnim razem zainstalowałem linuksa to wszystko pięknie działało, a teraz nagle sie zepsuło po ponownej instalacji

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)

Napisz jaki to Linux, no i nie wiem dlaczego nazwałeś pytanie "instalacja codeblocksa"? instalacja codeblocksainstalacja codeblocksa

komentarz 17 maja 2015 przez hakiros54 Obywatel (1,160 p.)
na początku pisałem to pod c++ ale podczas pisania udało mi sie naprawić błąd, linuks ubuntu
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2015 przez Tisamon Bywalec (2,090 p.)
Najpewniej nie masz flasha zainstalowanego.
komentarz 16 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Odtwarzacz na yt nie jest juz we flashu :D
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Używaj przeglądarki Chrome, powinno działać (ma wbudowany flash). Nie skonkretyzowałeś pytania, czemu nazwałeś to instalacja codeblocks?
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2015 przez niezalogowany

YT blokuje domyślnie flash w przeglądarkach z silnikiem chromium.

Zmieniono odtwarzacz na domyślny HTML5

aby to sprawdzić wejdź na stronę: https://www.youtube.com/html5

Jeżeli nie widzisz opcji wyboru domyślnego odtwarzacza to nie oglądniesz filmu przy pomocy flash.

 

Jest jednak sposób aby to obejść(na przykładzie debian linux jassie):

w repozytoriach:

deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie main non-free contrib

deb-src http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie main non-free contrib

 

potem: apt-get update

następnie: apt-get install flashplugin-nonfree

 

update-flashplugin-nonfree –install

 

Należy także zainstalować przeglądarkę

apt-get install iceweasel

 

Przy użyciu przeglądarki iceweasel sprawdź sobie https://www.youtube.com/html5 będziesz miał możliwość wyłączenia html5 a włączenia flasha

 

Należy wspomnieć że jest to działanie na jakiś czas (flash powoli jest wypierany przez html5)

 

PS: W mojej ocenie nieuniknione będzie zaopatrzenie się w lepszą kartę graficzną (najlepiej nvidia+CUDA)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,055 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez kNNight Użytkownik (750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Artur123 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...