• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Skrypty vi na linuxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
509 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w Mikrokontrolery przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
zamknięte 23 lutego 2020 przez Marak123
Chcę zrobić skrypt na serwerze linux Ubuntu który będzie za każdym uruchomieniem serwera ustawiał ip karty sieciowej i łączył się z siecią bezprzewodową za pomocą polecenia wpa_supplicant tylko że zrobiłem ten skrypt i te polecenie wpa_supplicant zatrzymuje mi się po połączeniu i skryp nie kontynuuje się po połączeniu muszę nacisnąć crtl+z i w tedy polecenie wpa_supplicant się zatrzymuje tylko że nie wiem jak zrobić to w skrypcie aby automatycznie po 10 sekundach trwania skryptu zakańczało się polecenie i przechodziło do dalszej części skryptu. Wie ktoś jak zrobić taki skrypt? Albo jak to w plikach systemowych zapisać aby od razu karta sieciowa byłą połączona z siecią?
komentarz zamknięcia: Tak

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
ifconfig wlan0
iwconfig wlan0 essid nazwasieci key s:klucz
dhclient wlan0

wlan0 to interfejs

s --- przy nazwie sieci to format zwykłego testy bez s format hex
komentarz 21 lutego 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
Ubuntu-server 18.04.3
komentarz 21 lutego 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
Powiem ci tak: crontab to podstawowy daemon, nigdy się nie spotkałem aby nie działał, albo popełniasz jakiś podstawowy błąd (nie wiem jaki) albo coś namieszałeś w konfiguracji...

Nie wiem gdzie dalej szukać (czytaj logi)

z crontaba korzystam codziennie (linux mint i debian) działa...
komentarz 21 lutego 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

Poszukam dalej w internecie może ktoś miał podobny problem ale dzięki za pomoc yes

komentarz 21 lutego 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
nie wiem czy sobie z tym poradzisz ale można jeszcze startować skrypty

/etc/init.d

https://webinsider.pl/linux-autostart/
komentarz 21 lutego 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
sprawdź jeszcze:

/etc/init.d/cron status

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 455 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Zer0AlmostNull Obywatel (1,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w Inne języki przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 505 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2019 w Inne języki przez NsakeR Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...