• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zespół szkół KKZ - Opinia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,789 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez XxPPDKxX Obywatel (1,400 p.)

Witam, mam pytanko odnośnie szkoły. Musiałem przerwać technikum informatyczne (zdałem dwie klasy w trzeciej przerwałem naukę). Aktualnie planuje powrócić do nauki, uczęszczam teraz do szkoły dla dorosłych cosinus (liceum ogólnokształcące). Zostały mi ostatnie dwa semestry (zostałem przerzucony na wyższe) i tu rodzi się moje pytanie. Planuję dokończyć szkołę po czym zdać KKZ z tej szkoły: https://kkz.edu.pl/ Czy miał ktoś może styczność z tą formą nauki? Niby posiadają uprawnienia szkoły ,ale nie mogę znaleźć rzetelnych informacji na ten temat. Z tego co piszą po zapłacie dostaje materiały do nauki a po przyswojeniu całej wiedzy mogę przystąpić do egzaminów. Ta opcja wydaję mi się dobra. Z góry dziękuję za odpowiedz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Pytanie zasadnicze - co chciałbyś robić w perspektywie najbliższych kilku lat? Nie myśl o szkole jak o wyborze na całe życie, ja też po kilku latach pracy zmieniłem branżę :) Zastanów się nad najbliższą przyszłością i wtedy coś doradzimy (możesz też napisać na pw jak chcesz).
komentarz 18 lutego 2020 przez XxPPDKxX Obywatel (1,400 p.)
Ogólnie chce iść w tym zawodzie, głównie jako programista ,ale zależy mi żeby tytuł technika mieć dlatego pytam czy ta droga jest dobra. Chodzi mi głównie czy ta szkoła to nie jest jakiś fake :)
komentarz 18 lutego 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
czy fake to nie wiem, czasy szkoły mam dawno za sobą :) a nie myślałeś, aby poświęcić czas na naukę w domu porządnie np. pół roku i spróbować poszukać pracy jako junior? Na pewno nauczysz się więcej niż w jakiejkolwiek szkole, a dzisiaj wiele firm już naprawdę nie patrzy na papierki, pracuję na codzień z wieloma ludźmi bez studiów i technikum informatycznego i są to naprawde dobrzy programiści, w niektórych przypadkach już nawet seniorzy...
komentarz 18 lutego 2020 przez XxPPDKxX Obywatel (1,400 p.)
Może i masz racje ,ale dla samego siebie chce mieć skończoną szkołę i przy okazji tytuł (szkoda mi tych dwóch lat technikum). Zdaję sobie sprawę ,że więcej nauczę się w domu, ale mam potrzebę żeby zdać szkołę ;D Potem fakt chce iść na studia informatyczne, sam nie wiem czy to trochę nie jest zbyt ambitne i wartę. Jedyne co jest pewne to fakt ,że chce pracować w tym zawodzie.
komentarz 19 lutego 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Jak chcesz iść na studia, albo mieć oficjalnie wykształcenie średnie to najważniejsza jest matura i na tym bym się skupił. Te egzaminy zawodowe nie są praktycznie nic warte. To już lepiej zdać jakieś certyfikaty np Microsoftu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 600 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bykuus Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 316 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,116 wizyt

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...