• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak rozwijać się w symfony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
186 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2020 w PHP przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Witam, ostatnio kolega zachęcił mnie do nauki symfony. Przerobiłem parę kursów na symfonycasts i doszedłem do wniosku że framework o wiele ułatwia sprawę i pisanie w nim jest o wiele przyjemniejsze niż klepanie czystego php. Moje pytanie to jakie są wymagania na stażystę bądź juniora symfony developera, gdyż na ten moment jedynie zastosowanie jakie znajduję jest to zrobienie prostych endpointów. Na froncie używam vuejs

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 19 lutego 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
wybrane 19 lutego 2020 przez Śwież4k
 
Najlepsza

No to ogarnij jakiś bardziej skomplikowany temat.

  • Logikę gdzie encje mają specyficzne stany i przejścia między nimi warunkują różne akcje
  • Ogarnij dobrze event listenery/dispatchery
  • Ostrożnie entity listenery
  • Zrób scheme dla bardziej skomplikowanego projektu typu duży sklep, dziennik elektroniczny
  • Zapełnij dużą scheme dużą ilością danych, ogarnij explain i indexy na bazie
  • CommandBus, Symfony Messenger może
  • Napisz w node jakiś prosty scheduler http żeby móc wykonywać w php zaplanowane akcje asynchronicznie
  • Ogarnij dobrze DI: wzorzec strategia, wykorzystanie interfejsów
  • TESTY laugh​​​​​​
  • Do tego dochodzi mnóstwo zagadnień związanych z infrastrukturą: Docker/Gitlab ci
komentarz 19 lutego 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Roboty i możliwości jest mnóstwo​​​​​​. Zawsze możesz zacząć ogarniać architekturę hexagonalną. Tutaj polecam inspirację:

komentarz 19 lutego 2020 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Dziękuję za wskazanie mi dalszego kierunku rozwoju (y)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 76 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia w PHP przez XiverKi Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 196 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w PHP przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...