• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa - pytanie odnośnie pluginów z własną walutą

Object Storage Arubacloud
0 głosów
264 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2020 w HTML i CSS przez troko Nowicjusz (120 p.)
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów czytających to zapytanie.

A więc piszę to ponieważ chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę dodać swoją własną walutę do strony internetowej. Miałoby to funkcjonować w następujący sposób :  użytkownik wykonuje jakieś zadanie np. wypełnia ankietę  i dostaje za nią określoną liczbę puntków.

Znacie może pluginy lub jakiś sposób żeby osiągnąć takie coś?

Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia/wieczorku :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 lutego 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
NIe dodajesz wlasnej waluty tylko "system punktow". Wlasna waluta wiaze sie z $ bo musisz ja wymieniac na "pieniadz" (srodek platniczy).

Jak chcesz walute to moze podepnij jakies krypto. Cos instant np IOTA.

 

A jak punkty to obojetnie co wprowadzisz jak bedzie to mialo rece i nogi, to sie sprawdzi (nie wiem tylko po co, zerknij - na tej stronei system punktow tez nie za bardzo sie sprawdza).
komentarz 16 lutego 2020 przez troko Nowicjusz (120 p.)
Chciałbym dodać właśnie ten system puntkowy bo chciałbym stworzyć stronę w której to ludzie wchodzą w reflinki i robią różne zadania. Później potwierdzają te zadania poprzez np. screenshot i potem dziele się hajsiwem z nimi. Tylko właśnie nie wiem jak to zrobić. Są na tym już takie poradniki? Szukałem ale jakoś nic mi nie wyskoczyło.
komentarz 17 lutego 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
No wiec jezeli bedziesz musial oceniac kazdy screenshot to pomysl na starcie upada. Musisz to zautomatyzowac. A punkty jakie zrobisz takie beda, czy to beda kulki, czy muszelki czy $ to juz wszystko jedno.

 

Nie zastopisz takim pomyslem softwarehouse'u.
komentarz 19 lutego 2020 przez troko Nowicjusz (120 p.)
No a właśnie jak zrobić np. takie muszelki? Jak to wprowadzić? Albo inaczej. Jak nazywa się w profesjonalnym języku takie wprowadzenie swojej "waluty"? Jest do tego jakiś plugin/kod ?
komentarz 20 lutego 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
z tego co sie orientuje to sa gotowce - tzn. zalezy do czego potrzebujesz czy drupal czy wordpress czy joomla, nie do wszystkich mzoe byc.
komentarz 22 lutego 2020 przez troko Nowicjusz (120 p.)
Obecnie zrobiłem prototyp strony na wix ale nie będzie problemu z przeniesieniem na np. wordpress jeżeli na wix nie ma takiego czegoś. Oczywiście wielkie dzięki dla ciebie za odpowiedzi :)
komentarz 25 lutego 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
spoko, z wixa mozesz przeniesc na cokolwiek, bo to sa proste strony. Mozliwe, ze nawet maja jakis konwerter, pod templaty popularnych CMS, musisz sam zobaczyc bo ja tylko sprawdzalem ich oferte i to bylo dawnoooo temu.
komentarz 25 lutego 2020 przez troko Nowicjusz (120 p.)
Okej, dzięki! A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak nazywa się ten dodatek który pozwala na wprowadzenie "waluty" dla użytkowników? Byłbym wdzięczny.
komentarz 26 lutego 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
no np w drupalu mozna to wykombinowac przez commerce, szybko z pelna integracja - odpadaja testy.

zaprzadnij google + cms ktory Ci pasuje i najprawdopodobniej znajdziesz gotowce. A jak nie to pokombinujesz chwile i masz zrobione. Przeciez np ta strona opiera sie na https://www.question2answer.org/

A jak Cios ie podoba jakas inna to mozesz nawet zapytac tworce czego uzyl (jezeli nie podal tego w human.txt albo sam tego nie podejrzysz).

Ludzie wpierw szukajcie a potem pytajcie.
komentarz 1 marca 2020 przez troko Nowicjusz (120 p.)
Dobra, sorki, trochę ze mnie leń. Dzięki jeszcze raz za podzielenie się z wiedzą!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 177 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 194 wizyt
–2 głosów
0 odpowiedzi 139 wizyt
pytanie zadane 13 września 2019 w SQL, bazy danych przez Kingaaa45 Nowicjusz (160 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...