• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 zostać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
555 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez shou1 Nowicjusz (220 p.)
Witam, zastanawiam się czy nie zostać przy win10, jest tam możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych czyli tak jakby był nowy komputer, mam teraz win 7 i nie wiem czy sie oplaca, jestem graczem, uwielbiam grać w gry, robię to zazwyczaj nocami, nie wiem czy na w10 pójdzie mi np. wiesiek 3. Co myślicie o w10? lepszy od w7? Jedno co mi się w nim podoba to te pulpity oraz to, że można w fajny sposób sprawdzić pogodę :D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Ja mam Windows 7 jestem graczem i na razie nie aktualizuje, poczekam jeszcze trochę. Na pewno na plus jest obsługa i wsparcie technologii Directx 12 ale do Wieśka nie potrzeba A na darmową aktualizację mamy jeszcze rok chyba to można trochę poczekać.
komentarz 5 sierpnia 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Jak dla mnie, nie mam sensu czekać... wydaje mi się że wydajność jest nawet lepsza w win10 jeśli chodzi o gry, do tego jest x-box live (podczas grania klikasz WIN+G i możesz streamować gre).

do tego dochozi Edge, Cortana,sklep, lepsze zarządzanie pamięcią, ładniejszy wygląd, kilka pulpitów.... Ogólnie jestem na tak jeśli chodzi o Win 10.

 

Do tego trzeba pamiętać że 10 bedzie rozwijana cały czas, (wsparcie do 2025 roku)
komentarz 5 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie programy obsługują ten system jeszcze. np  Gaming Evolved nie pozwala na nagrywanie na win 10.  Ponadto jest usługa która blokuje port http80 przez co trzeba przejść na np 8080 na xampie.  Do tego kilka innych kruczków. Mam nadzieję, że naprawią to za jakiś czas.
komentarz 5 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Tak czy inaczej prędzej czy później nadejdzie czas na bolesne pożegnanie z Windows 7 jednak dajmy jeszcze trochę czasu programistom z Microsoftu na dopracowanie swojego dzieła (oczywiście to moja subiektywna opinia jak większość opinii zresztą nie każdy musi się zgodzić)
0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

W Windows 10 obsługiwany jest DirectX 12, więc jeśli dużo grasz, to powinieneś mieć ten system. Gry oparte na starszych wersjach tej biblioteki powinny działać na wersji nowszej.

Co do powrotu do starszej wersji systemu, to działa to tylko miesiąc od aktualizacji, ale kto ci broni zainstalować siódemkę na czysto z płyty? wink

Ja jeszcze nie zaktualizowałem, poczekam, aż wprowadzą potrzebne łatki, żebym nie miał niemiłych niespodzianek po aktualizacji.

komentarz 5 sierpnia 2015 przez shou1 Nowicjusz (220 p.)
A powiedz mi, co z programem antywirusowym ?
komentarz 5 sierpnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Ja używam pakietu Avira Free AntiVir i na Windows 10 działa. Innych nie sprawdzałem, od zawsze używam tego rozwiązania.
komentarz 5 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Programy pracujące na Windows 7/8 powinny działać także na 10. A tak ogólnie, to napewno popularniejsze antywirusy mają już wsparcie dla 10.
0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Raczej zotanę przy dziesiątce, która trochę mi w tej decyzji pomogła. Otóż na partycji obok Windows7 miałem jego kopię zapasową. Po zainstalowaniu dziesiątki dzięki MediaCreationTool system stwierdził, że nie może odczytać nic z tej partycji, więc przywrócenie siódemki Clonezillą będzie niemożliwe. Została by opcja czystego formatu. Ale widzę, że chyba wszystkie programy z siódemki na windows10 działają, więc jak już kiedyś będę przeprowadzał czystą instalację to wybiorę Windows10.

Podobne pytania

+3 głosów
9 odpowiedzi 1,082 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 414 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez user125 Początkujący (400 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 3,303 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez user125 Początkujący (400 p.)

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...