• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mac jako laptop do pracy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
108 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez StressedOut Nowicjusz (210 p.)
Dzień dobry,

Zastanawiam się nad przyszłym laptopem i wybór prawdopodobnie padnie na maca. Laptop ma mi służyć tylko i wyłącznie do pracy jako programista, aktualnie programuje od kilku miesięcy w Javie. Chciałbym się dowiedzieć jak przebiega programowanie na takim laptopie. Chodzi mi bardziej o to, że głównie chce się skupić na aplikacjach mobilnych. Nie mam znajomych pracujących na macu i szczerze powiedziawszy system ios jest mi obcy, liznąłem jedynie sprzęt apple kilka lat temu mając iphone 4s i system pod którym działał był na początku dziwnym doświadczeniem, ale z czasem był bardzo przyjemny. Czy jest sens kupować maca robią aplikację chociażby pod androida? Wiadomo, że będę z czasem miał wgrane pewnie i nawet trzy systemy, ale czy można pracować na ios robiąc aplikację dla androida? Jak taki ios współgra chociażby z windowsem? Chodzi mi tu bardziej o to, gdybym chciał się podłączyć pod stacjonarkę, która by była na windowsie. Jeszcze ciekawi mnie rzecz czysto mechaniczna, czy warto jest dopłacić trochę pieniędzy by ekran był matowy zamiast błyszczący, czy w macu jest to spora różnica?

 

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
Nie ma żadnych problemów z programowaniem pod androida. Mi osobiście szkoda byłoby hajsu na maca, gdzie taniej możesz kupić nowego thinkpada albo xpsa z mocniejszymi podzespołami. A wierz mi, Android studio to naprawę ciężka kobyła.
0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Osobiście wybrałbym coś wydajniejszego za takie pieniądze.

1) Kwota przeznaczona na zakup:
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
5) Osobiste preferencje:
6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Podaj więcej informacji coś dobierzemy.
komentarz 14 stycznia 2020 przez StressedOut Nowicjusz (210 p.)
Kwota do wydania to takie luźne 5tys. Laptop interesuje mnie praktycznie tylko do pracy, stacjonarny będzie do pogrania. Chodzi też o to by nie był ciężki i wielki, celuje raczej w zgrabny sprzęt, wiadomo do programowania przydałby się jak największy monitor, ale chciałbym dużo z nim podróżować. Jeżeli chodzi o taki laptop to czy do programowania potrzeba jakaś karta graficzna z wyższej półki czy raczej średniak wystarczy? Oczywiście chciałbym ten laptop na dłuuuugie lata.
komentarz 14 stycznia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Wybór w tej cenie jest ogromny. Przykłady

Dell Vostro 5490 i5-10210U/16GB/512/Win10P ALU FPR (refflink)

ASUS ZenBook 14 UX434FAC i5-10210U/16GB/512/Win10 (refflink)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 140 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez Seba500 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2021 w Urządzenia mobilne przez toxikus Nowicjusz (120 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,872 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...