• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wirusy, robaki, trojany [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
939 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w Offtop przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
edycja 4 sierpnia 2015 przez pewolt
Witam

Ciekawi mnie ile osob z tego forum zrobila jakiego kolwiek wirusa i po co. Mozecie sie pochwalic w komentarzach i zapraszam do ankiety

Ja raz ukradlem haslo siostrze keyloggerem i robilem mini wirusa krory wylaczal kompute koledze :D ale spokojnie koledze pomoglem potem usunac wirusa bo biedny nie wiedzial jak go usunac a co do siostry, emm no coz..
Możliwe odpowiedzi:
Zrobilem wirusa ale nie zarazilem zadnego komputera (20 głosów, 34%)
Zrobilem wirusa i zarazilem nim rozne komputery (9 głosów, 15%)
Nie zrobilem (30 głosów, 51%)

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Hej, kupe lat temu bawiłem się tworząc przeróżne pliki bat, czynności wykonywałem z czystej ciekawości, nikomu ich nie podsyłałem, między innymi pliki bat pełniły funkcje formatowania dysku bez możliwości potwierdzenia, odpalanie mnóstwa plików jednocześnie sprawiające "zawieszenie" systemu. Dodatkowo kombinowałem jeszcze trochę w asemblerze.
komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
moj pierwszy wirus byl napisany w c++ i sprawial ze kompiter sie wylaczal caly czas. Ale podobnie jak ty, nie wyslalem go nikomu no moze koledze w jego urodziny zeby sobe z niego jaja zrobic ale i tak pomoglem mu go usunac :3
+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Hm, wirusy typu trojan albo formatowanie dysku to w życiu nie zrobiłem. Ale! No właśnie, ale zrobiłem w VBS prosty programik (3 linijki), który wyświetla komunikat, zwykłego message boxa. Pisze na nim, że użytkownik to debil, albo coś w ten deser ;) Po zamknięciu go, bądź kliknięciu OK, znowu pojawia się to samo okienko. I tam ciągle w pętli. Przesłałem go koledze :3 Ale udało mu się go wyłączyć, znał takie coś jak menedżer zadań ;) Umiem też zrobić programik typu ciągłę włączanie GG, przeglądarki, GG, przeglądarki, GG...

Aktualnie PRÓBUJĘ zrobić własnego keyloggera w C++, ale póki co to coś mi nie wychodzi :/ Ale to i tak tylko tak dla jaj ;)

No, ja w ankiecie zaznaczyłem pierwszą kropkę, bo jednak to niezbyt był wirus ;)
komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
wszystkim bym odpisal cos w tym stylu "o kurde sami "zli" programisci tu sa. Same naprawde nikczemne plany na ewentualny atak" albo "no coz, dobrze ze nie jestes tym zlym"

hmm keylogger? ja napisalem 2 jeden zapisujacy dane do pliku a drugi wysylajacy przez internet do mojego kompa (ten pierwszy byl mi potrzeby zeby sprawdzic co inni robia na moim kompie a ten 2 to chcialem ukrasc haslo do kompa siostry (ona ma do wielu zeczy takie same haslo wiec jak by zalogowala sie na emaila to bym ukradl jej haslo do kompa)) xD
komentarz 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
:D Czyli, że nie byłeś hackerem, tylko bardziej detektywem ;) A ja chcę nabrać kolegę :3 Powiem mu, że zrobiłem fajny quiz, włączy go, okienko pojawi się i od razu zniknie (żeby go w konia zrobić, bo programik dalej będzie sobie działał) i powiem mu, że jednak coś nie działa. On będzie sobie dalej coś tam robił, a po jakiejś godzinie powiem mu, żeby mi wysłał plik pytania.txt i powiem mu też, żeby do nie zaglądał, bo tam są odpowiedzi do pytań. A tak na prawdę to tam będzie cała historia przeglądnięć i jego hasła :F Ale jestem zły!!! Ale jak dotąd, to mój keylogger łapie tylko cyfry i litery, żadnych innych znaków :/ Muszę to rozkminić ;) Więc o wysyłaniu na e-maila to jak na razie muszę zapomnieć :D
komentarz 5 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
jak znasz winsock to mozesz zrobic u siebe serwera a klieta z keyloggerem dac koledze. polecam ci tez zeby ten keylogger skopiowal sie do folderu w windowsie autostart. Genialne co?
komentarz 5 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Jeśli chodzi o autostart to też o tym pomyślałem ;) Ale jeśli chodzi o winsock, to jeszcze z tym w ogóle nie zaczynałem. Ale kiedyś spróbuję, najpierw musi keylogger w pełni działać ;)
komentarz 5 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
no to sie ucz dalej :)
+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
ja bardzie zrobiłem troll skrypty które wylączają kompa 4 min po zabootowaniu i nieda się ich usunać bo są rozsiane na kompie i się kompiuja spowrotem
komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
no ladnie :D
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Ja zrobiłem dawno temu, znany z głównie z YT, "wirus", który wyświetla nieskończoną ilość okienek i nie da się go wyłączyć. Ale teraz się w to nie bawię, pełnoprawne programowanie jest lepsze laugh 

komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
ja to lubie gry pisac a wirusy to tylko zeby z kolegow sie posmiac :D
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Ja próbowałem podmienić ikonkę i nazwę tego robaka i wysłać koledzę mejlem jako np. grę, ale nie wiem, dlaczego nie mogłem tego zmienić... tak jak już mówiłem, nie bawię się w to. Moja robocizna równała się wtedy przepisaniu kodu z filmu do notatnika, teraz mam trochę większe ambicje laugh 

komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
nikczemny plan oszukania kolegi :3
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Buhaha, EVIL! devil

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Zależy, co masz na myśli pisząc o wirusach. Zrobiłem kilka programików, które robiły złośliwe akcje. Stoczyłem nawet bitwę na "przyjemne programy", które wyłączały komputer w efektowny sposób i miały nie dać się zatrzymać. cheeky Stworzyłem też kiedyś programik udający plik z kodem C#, a tak naprawdę był to plik wykonywalny wyświetlający, że ofiara mogła zostać zaatakowana, ale na szczęście to tylko ostrzeżenie.

Takich wirusów z prawdziwego zdażenia tj. exploitujących lukę w programie i podnoszących sobie uprawnienia nie robiłem i nie mam zamiaru, bo wolę raczej zabezpieczać oprogramowanie niż szkodzić niewinnym userom. smiley

 

komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
zaczynam sie tego forum bac, same wandale tu sa :D
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Ja robiłem sobie takie wirusy w pliku .bat np że uruchamia kilka okienek lub że wyłącza komputer i wiele innych.
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
Zrobiłem kiedyś (ok. 3 miesiące temu) program w C# który wysyła zawartość schowka na mojego emaila. Wysłałem koledze i później wytłumaczyłem mu co zrobiłem - nie był zły; pewnie dlatego że kilka miesięcy wcześniej sam mi wysłał "wirusa". Program w C++ + WinApi który po kliknięciu w przycisk otwierał stację płyt a na koniec był przycisk z napisem "niespodzianka" który wyłączał komputer (dałem się złapać, naszczęście nie miałem nic ważnego uruchomionego). Robiłem oczywiście "zapychacze" które otwierały 'x' terminalów w batch oraz c++.
komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
chcialem sie tak zabawic z moim kolego ze bedzemy sie atakowac wirusami takimi nie groznymi ale niestety kolega nie ma pojeca o programowaniu
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Mam zamiar zrobić wirusa szpiegowskiego w C# który ma za zadanie zarazić określony komputer (komputer starszego brata). Wirus jedynie będzie robił małe logi i wysylac do server'a. Głównie mam w planach zrobić taką bezpośrednia kontrolę jak wysyłanie komęd z serwera do wirusa a następnie otrzymać rezultat, całe łącze ma być szyfrowane dwustronnie przez klucz prywatny RSA o długości 1024bit (albo i wiecej) W planie mam aby wirus skanował uruchomione processy. W sumie fragment kodu juz mam zrobiony.jeszcze automatyczna aktualizacja modułów i będzie git
komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
czyli tak jakby troja?

pisalem kiedys trojana i ukradlem nim haslo siostry :D
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Nie chcę bratowi ukraść hasło ponieważ jest to większe prawdopodobieństwo wykrycia przez antywirusa (nie ma żadnego, mówi ze antywirusy to syf) ale i także uważam ze to jest szczyt chamstwa okradać hasła bratu.
komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
no coz :D

dzieki hasle siostry moge wejsc na jej emaila albo facebook ale ja tylko chcialem sobie pograc na jej kompie zabezpieczonym haslem a zrobilem to tylko bo jej komp jest lepszy i moge pograc w jakies lepsze gry :D
komentarz 21 lipca 2017 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Ja zchakowałem też komputer od brata. Mam hasło. Wbiłem se i gram ,a tu nagle wchodzi do pokoju i pyta sie mnie co robie. Powiedziałem ,że mama chciała gazetki ze sklepów (choć i tak nieznała hasła) :( :( :( Co sie potem działo ... Trudno powiedzieć :)

Podobne pytania

–4 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 412 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jakub7 Początkujący (300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 248 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)

92,622 zapytań

141,477 odpowiedzi

319,818 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...