• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wirusy, robaki, trojany [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
994 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w Offtop przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
edycja 4 sierpnia 2015 przez pewolt
Witam

Ciekawi mnie ile osob z tego forum zrobila jakiego kolwiek wirusa i po co. Mozecie sie pochwalic w komentarzach i zapraszam do ankiety

Ja raz ukradlem haslo siostrze keyloggerem i robilem mini wirusa krory wylaczal kompute koledze :D ale spokojnie koledze pomoglem potem usunac wirusa bo biedny nie wiedzial jak go usunac a co do siostry, emm no coz..
Możliwe odpowiedzi:
Zrobilem wirusa ale nie zarazilem zadnego komputera (20 głosów, 34%)
Zrobilem wirusa i zarazilem nim rozne komputery (9 głosów, 15%)
Nie zrobilem (30 głosów, 51%)

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Hej, kupe lat temu bawiłem się tworząc przeróżne pliki bat, czynności wykonywałem z czystej ciekawości, nikomu ich nie podsyłałem, między innymi pliki bat pełniły funkcje formatowania dysku bez możliwości potwierdzenia, odpalanie mnóstwa plików jednocześnie sprawiające "zawieszenie" systemu. Dodatkowo kombinowałem jeszcze trochę w asemblerze.
komentarz 4 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
moj pierwszy wirus byl napisany w c++ i sprawial ze kompiter sie wylaczal caly czas. Ale podobnie jak ty, nie wyslalem go nikomu no moze koledze w jego urodziny zeby sobe z niego jaja zrobic ale i tak pomoglem mu go usunac :3
+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Hm, wirusy typu trojan albo formatowanie dysku to w życiu nie zrobiłem. Ale! No właśnie, ale zrobiłem w VBS prosty programik (3 linijki), który wyświetla komunikat, zwykłego message boxa. Pisze na nim, że użytkownik to debil, albo coś w ten deser ;) Po zamknięciu go, bądź kliknięciu OK, znowu pojawia się to samo okienko. I tam ciągle w pętli. Przesłałem go koledze :3 Ale udało mu się go wyłączyć, znał takie coś jak menedżer zadań ;) Umiem też zrobić programik typu ciągłę włączanie GG, przeglądarki, GG, przeglądarki, GG...

Aktualnie PRÓBUJĘ zrobić własnego keyloggera w C++, ale póki co to coś mi nie wychodzi :/ Ale to i tak tylko tak dla jaj ;)

No, ja w ankiecie zaznaczyłem pierwszą kropkę, bo jednak to niezbyt był wirus ;)
wszystkim bym odpisal cos w tym stylu "o kurde sami "zli" programisci tu sa. Same naprawde nikczemne plany na ewentualny atak" albo "no coz, dobrze ze nie jestes tym zlym"

hmm keylogger? ja napisalem 2 jeden zapisujacy dane do pliku a drugi wysylajacy przez internet do mojego kompa (ten pierwszy byl mi potrzeby zeby sprawdzic co inni robia na moim kompie a ten 2 to chcialem ukrasc haslo do kompa siostry (ona ma do wielu zeczy takie same haslo wiec jak by zalogowala sie na emaila to bym ukradl jej haslo do kompa)) xD
komentarz 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
:D Czyli, że nie byłeś hackerem, tylko bardziej detektywem ;) A ja chcę nabrać kolegę :3 Powiem mu, że zrobiłem fajny quiz, włączy go, okienko pojawi się i od razu zniknie (żeby go w konia zrobić, bo programik dalej będzie sobie działał) i powiem mu, że jednak coś nie działa. On będzie sobie dalej coś tam robił, a po jakiejś godzinie powiem mu, żeby mi wysłał plik pytania.txt i powiem mu też, żeby do nie zaglądał, bo tam są odpowiedzi do pytań. A tak na prawdę to tam będzie cała historia przeglądnięć i jego hasła :F Ale jestem zły!!! Ale jak dotąd, to mój keylogger łapie tylko cyfry i litery, żadnych innych znaków :/ Muszę to rozkminić ;) Więc o wysyłaniu na e-maila to jak na razie muszę zapomnieć :D
komentarz 5 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
jak znasz winsock to mozesz zrobic u siebe serwera a klieta z keyloggerem dac koledze. polecam ci tez zeby ten keylogger skopiowal sie do folderu w windowsie autostart. Genialne co?
komentarz 5 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Jeśli chodzi o autostart to też o tym pomyślałem ;) Ale jeśli chodzi o winsock, to jeszcze z tym w ogóle nie zaczynałem. Ale kiedyś spróbuję, najpierw musi keylogger w pełni działać ;)
komentarz 5 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
no to sie ucz dalej :)
+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
ja bardzie zrobiłem troll skrypty które wylączają kompa 4 min po zabootowaniu i nieda się ich usunać bo są rozsiane na kompie i się kompiuja spowrotem
no ladnie :D
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Ja zrobiłem dawno temu, znany z głównie z YT, "wirus", który wyświetla nieskończoną ilość okienek i nie da się go wyłączyć. Ale teraz się w to nie bawię, pełnoprawne programowanie jest lepsze laugh 

ja to lubie gry pisac a wirusy to tylko zeby z kolegow sie posmiac :D
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Ja próbowałem podmienić ikonkę i nazwę tego robaka i wysłać koledzę mejlem jako np. grę, ale nie wiem, dlaczego nie mogłem tego zmienić... tak jak już mówiłem, nie bawię się w to. Moja robocizna równała się wtedy przepisaniu kodu z filmu do notatnika, teraz mam trochę większe ambicje laugh 

nikczemny plan oszukania kolegi :3
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Buhaha, EVIL! devil

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Zależy, co masz na myśli pisząc o wirusach. Zrobiłem kilka programików, które robiły złośliwe akcje. Stoczyłem nawet bitwę na "przyjemne programy", które wyłączały komputer w efektowny sposób i miały nie dać się zatrzymać. cheeky Stworzyłem też kiedyś programik udający plik z kodem C#, a tak naprawdę był to plik wykonywalny wyświetlający, że ofiara mogła zostać zaatakowana, ale na szczęście to tylko ostrzeżenie.

Takich wirusów z prawdziwego zdażenia tj. exploitujących lukę w programie i podnoszących sobie uprawnienia nie robiłem i nie mam zamiaru, bo wolę raczej zabezpieczać oprogramowanie niż szkodzić niewinnym userom. smiley

zaczynam sie tego forum bac, same wandale tu sa :D
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Ja robiłem sobie takie wirusy w pliku .bat np że uruchamia kilka okienek lub że wyłącza komputer i wiele innych.
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
Zrobiłem kiedyś (ok. 3 miesiące temu) program w C# który wysyła zawartość schowka na mojego emaila. Wysłałem koledze i później wytłumaczyłem mu co zrobiłem - nie był zły; pewnie dlatego że kilka miesięcy wcześniej sam mi wysłał "wirusa". Program w C++ + WinApi który po kliknięciu w przycisk otwierał stację płyt a na koniec był przycisk z napisem "niespodzianka" który wyłączał komputer (dałem się złapać, naszczęście nie miałem nic ważnego uruchomionego). Robiłem oczywiście "zapychacze" które otwierały 'x' terminalów w batch oraz c++.
chcialem sie tak zabawic z moim kolego ze bedzemy sie atakowac wirusami takimi nie groznymi ale niestety kolega nie ma pojeca o programowaniu
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Mam zamiar zrobić wirusa szpiegowskiego w C# który ma za zadanie zarazić określony komputer (komputer starszego brata). Wirus jedynie będzie robił małe logi i wysylac do server'a. Głównie mam w planach zrobić taką bezpośrednia kontrolę jak wysyłanie komęd z serwera do wirusa a następnie otrzymać rezultat, całe łącze ma być szyfrowane dwustronnie przez klucz prywatny RSA o długości 1024bit (albo i wiecej) W planie mam aby wirus skanował uruchomione processy. W sumie fragment kodu juz mam zrobiony.jeszcze automatyczna aktualizacja modułów i będzie git
czyli tak jakby troja?

pisalem kiedys trojana i ukradlem nim haslo siostry :D
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Nie chcę bratowi ukraść hasło ponieważ jest to większe prawdopodobieństwo wykrycia przez antywirusa (nie ma żadnego, mówi ze antywirusy to syf) ale i także uważam ze to jest szczyt chamstwa okradać hasła bratu.
no coz :D

dzieki hasle siostry moge wejsc na jej emaila albo facebook ale ja tylko chcialem sobie pograc na jej kompie zabezpieczonym haslem a zrobilem to tylko bo jej komp jest lepszy i moge pograc w jakies lepsze gry :D
komentarz 21 lipca 2017 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Ja zchakowałem też komputer od brata. Mam hasło. Wbiłem se i gram ,a tu nagle wchodzi do pokoju i pyta sie mnie co robie. Powiedziałem ,że mama chciała gazetki ze sklepów (choć i tak nieznała hasła) :( :( :( Co sie potem działo ... Trudno powiedzieć :)

Podobne pytania

–4 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 430 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jakub7 Początkujący (300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,826 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...