• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa Code Review

Object Storage Arubacloud
0 głosów
134 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2020 w HTML i CSS przez Stoprocent Użytkownik (930 p.)
edycja 12 stycznia 2020 przez Stoprocent
Witam, moja koleżanka potrzebowała strony internetowej, zaproponowałem jej darmowa pomoc.

Prosił bym o wytkniecie największych błędów na stronie aby się następnym razem poprawić, scroll i slider to "snippety" z internetu tylko dostosowane reszta pisana samodzielnie.

Js'a jeszcze uporządkuje i zamkne w funckji.

ps. czy taki projekt jako osoba która w niedalekiej przyszłości chciała by znaleźć prace / staż w it można zamieścić w przyszłym portfolio czy raczej bieda. Pozdrawiam i z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

https://1991pawel.github.io/fitProject/#start

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Generalnie stronka spoko, nie patrzę w kod bo na takich prostych wizytówkach czesto z wygody, czasu no i małej kasy po prostu nie opłaca się robć wszystkiego samemu i bierze się wiele gotowców, to nic złego w takich projektach.

Do portfolio jak najbardziej może być, ale miej na uwadze, że pod kątem pracy jako programista to takie stronki nie są w sumie jakimś ważnym punktem w CV. W praktyce taka stronka to dla juniora max jeden dzień roboty zakładając, że ma wszystkie potrzebne grafiki także to nie jest projekt, którym można się faktycznie jakoś mocniej wykazać. Ale na początek spoko, jak najbardziej.

Do portfolio dla pracodawcy nie zamieszczaj jednak za dużo takich rzeczy bo tylko zniechęcasz do faktyczniego analizowania portfolio. Wg mnie lepiej dać np. 1-2 proste stronki i jakąś mała aplikację (rzędu np. 30-40 komponentów) niż 10 prostych stronek.

Także reasumując, jak najbardziej spoko stronka, jak myślisz o pracy jako programista frontu to pamiętaj, że dzisiaj to głównie JS i często jakiś framework, np. React, Angular, Vue. Skup się więc teraz na JS. Natomiast jeśli chciałbyś robić portfolio np. dla jakiś klientów to tu zupełnie inaczej, wiele nawet prostych stronek jak najbardziej na plus... także sam widzisz, wszystko zależy do kogo adresujesz portfolio :)
komentarz 12 stycznia 2020 przez Stoprocent Użytkownik (930 p.)
Dziękuję bardzo za opinie.

Jestem właśnie podczas nauki Reacta, dlatego moje kolejne projekty będą prawdopodobnie realizowane właśnie w tym frameworku. Ta strona będzie "istniała z domena"  , wiec myślę ze dodatkowy plus, można to podciągnąć chyba do "zdobycia klienta".

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2017 w JavaScript przez ŁukaszD. Użytkownik (540 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 629 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w HTML i CSS przez Stoprocent Użytkownik (930 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...