• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Code-Review (HTML,CSS,JS) - Strona na turniej oraz "Twoja Półka"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
627 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w Nasze projekty przez Cyborek Użytkownik (850 p.)
edycja 8 grudnia 2016 przez Cyborek

Witam

Proszę was o ocenę moich ostatnich projektów. Jeden przygotowałem niedawno,a dokładnie jest to strona na turniej e-sportowy. Starałem się,aby wygląd strony był jak najprostszy,aby uzyskać efekt flat design. Drugi natomiast stworzyłem kilka miesięcy temu i nie jest on responsywny,ale z okazji tego,że nauczyłem się korzystać z git postanowiłem też go wrzucić i poznać waszą opinie. Jak zawszę zależy mi na ocenie doświadczonych programistów oraz innych użytkowników smiley Dziękuje bardzo za pomoc wink

Turniej: https://github.com/Cyborek/ZSEII-LANOWO    https://cyborek.github.io/ZSEII-LANOWO/

Twoja Półka: https://github.com/Cyborek/TwojaPolka   https://cyborek.github.io/TwojaPolka/

1
komentarz 7 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Opublikuj to na GitHub Pages – będzie łatwiej (w skrócie: git push master:gh-pages ;))

komentarz 7 grudnia 2016 przez Cyborek Użytkownik (850 p.)
Postaram się to zrobić jak najszybciej. Jutro powinno być już wszystko ok.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Po prostu wejdź w ustawienia repozytorium i przejdź do Options -> GitHub Pages. Tam ustaw Source: master branch i podlinkuj :)
1
komentarz 11 grudnia 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Ja to tylko tutaj zostawię:

http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html
komentarz 11 grudnia 2016 przez Cyborek Użytkownik (850 p.)
Muszę przyłożyć się bardziej do semantyki,bo dalej u mnie ona leży ;/

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez Pikey Bywalec (2,330 p.)
Moja opinia - stronki całkiem niezłe! Analizę kodu zostawię kolegom, a ja wypowiem się na temat wyglądu, co mi się nie podoba i co bym zmienił.

ZSEII Lanowo:

1) Tło strony jednolite, lepiej wyglądałoby przyciemnione zdjęcie na około 70-80% z jasnym logo,
2) Menu - pod podstrony statycznie dałbym wszędzie backgroundy ze zdjęciem (strona główna może zostać z zasadami, Facebooka dałbym po prostu w jego kolorach) i powiedzmy, że jak najedziesz myszką np. na Counter Strike - background zmieni się na kolorowy (gdzie statycznie ustawiasz je na szare),

3) Czcionki i ich krój - zmieniaj je, nie używaj jednolitej czcionki, np. w tabelach konkretnych grup ustaw inną czcionkę. Według mnie ogólna czcionka jest za duża, za mało konkretnej treści.

4) Co do reszty - jest okej, kolorystykę dobrałeś dobrze. Stwórz może jakieś logo zawodów? ;)

Twoja Półka:

1) W sumie większość problemów opisałem wyżej, jedynie czego można się doczepić to "skaczące" przywitanie, kiedy scrollujesz w dół,

2) Używaj większych odstępów pomiędzy blokami - wygląda to estetyczniej,

3) W początku, trzy kolumny z tekstami - spróbuj je wyjustować i zobacz efekt. :)

Ogólnie - pozytywnie!
2
komentarz 8 grudnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Jestem pewny, ze Twoja odpowiedz bardzo pomoże w dalszym doskonaleniu zaprezentowanych stron oraz da cenne wskazówki innym użytkownikom tego forum.

Chciałbym tez zadać pewne pytanie (Oczywiście jeśli nie masz ochoty nie musisz na nie odpowiadać): a czy potrafisz napisać co Ci się podoba? Większość ludzi według mnie czasami do ocen podchodzi jak do "znajdź błąd" - sam czasami wpadam w ta, wydaje mi się, pułapkę. Popatrz często jest tak ze ktoś pisze: "Strona/rzecz/film jest bardzo dobra, jednak ja bym zmienił..." (pewnie ja tez tak pisałem i to wielokrotnie) i tutaj kilka zdań na temat tego co się nie podoba i dlaczego. Wydaje mi się że często brakuje tego co się właściwie tak podobało skoro jedno zdanie mówi o tym że się ogólnie podoba, a kilkanaście na temat tego ze coś bym zmienił bo się nie podoba i przez to nie wiemy tak na prawdę co się komuś w tym czymś podobało (a zwłaszcza jest to wydaje mi się widziane w szkole bo nauczyciel przeważnie sprawdzając sprawdzian szuka błędów (czyli szuka negatywów) i o tym co uczeń zrobił dobrze właściwie się milczy (a czasem powiedzenie takiego prostego zdania w gronie klasy: "świetnie zrobiłeś to czy tamto tak trzymaj" mogłoby umocnić ucznia i dać mu do zrozumienia ze coś tam potrafi zrobić), a o tych błędach się mówi i mówi).  Wielokrotnie tez widziałem takie zdanie "Ogólnie nie mam się do czego przyczepić" - i mam czasem wrażenie jakby ktoś próbował wyrazić w ten sposób ze ma pewna pretensje o to ze nie może znaleźć błędu, czy czegoś co się nie podoba.

Co o tym sądzisz?
komentarz 11 grudnia 2016 przez Cyborek Użytkownik (850 p.)
Wszystkim nigdy nie da się dogodzić. Kiedy skończyłem tworzyć obie strony zapytałem się moich znajomych o opinie i jak to w życiu bywa ile ludzi tyle opinii :) Jednym się podobała,a inni w niektórych momentach kręcili głową. Sam swoje projekty pod względem wyglądu uważam za dość "znośne" jak na mój poziom.
komentarz 11 grudnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
To jest oczywiste ze się nie da dogodzić wszystkim, jednak przy tworzeniu stron trzeba mieć na uwadze że nie robi jej się wyłącznie dla siebie (no chyba że w ramach jakiś konkretnych ćwiczeń).
+1 głos
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
A no naprzyklad container moglby byc znacznikiem main.. ten tile w csgo mozna zamienic na section.. I imo nie wiem czemu uzywasz do tak banalnych rzeczy JQuery postaraj sie je wyeliminowac
komentarz 11 grudnia 2016 przez Cyborek Użytkownik (850 p.)
JQuery użyłem tylko i wyłączenie do tego,a by uzyskać efekt płynnego rozwijania się nawigacji. Dzięki za rady ;)
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

TwojaPółka - 404

Turniej - po wejściu np. w zasady po lewej stronie na miejscu rozwijanego menu jest wydzielony margines, akurat pasujący na rozwijane menu.

 

komentarz 8 grudnia 2016 przez Cyborek Użytkownik (850 p.)
Link powinien już działać. Jak nie to spróbuj drugim w komentarzach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,804 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2020 w HTML i CSS przez DominikPie Użytkownik (770 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 684 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2020 w HTML i CSS przez DominikPie Użytkownik (770 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...