• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie .gitignore

Object Storage Arubacloud
0 głosów
218 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2020 w Inne języki przez Piotr Radziwon Początkujący (330 p.)
Witam, mam taki problem. Chciałbym w moim repo ignorować wszystkie pliki i foldery za wyjątkiem plików z rozszerzeniem .cs bez znaczenia gdzie one się znajdują.
Stworzyłem taki oto gitignore:

*
!**/*.cs

jednak w SourceTree któego nie wykrywa mi zmian ani wgl żadnych plików .cs tak jakby po 1 linijce gitignore juz dalej nic nie sprawdzał. Coś nie tak robię?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Na oko, strzelam że dlatego nie działa:

It is not possible to re-include a file if a parent directory of that file is excluded.

Patrz też tutaj: https://stackoverflow.com/a/24678813/2468469

Inna sprawa, że... czemu tego potrzebujesz? Repo z samymi plikami .cs nie brzmi zbyt użytecznie. Co z .sln, .csproj, .config ?

komentarz 13 stycznia 2020 przez Piotr Radziwon Początkujący (330 p.)

Tylko, że w tym linku robi całkiem podobnie, ignoruje wszystko poza wyjątkiem jednym:

#ignore all kind of files
*.*
#except php files
!*.php

Robię projekt w Unity i w sumie nic poza skryptami w .cs nie jest mi potrzebne w repo

komentarz 13 stycznia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Projekty Unity z pewnością mają pliki .unity, .sln, .csproj - nie?
komentarz 13 stycznia 2020 przez Piotr Radziwon Początkujący (330 p.)
dla mnie zbędne, backup bede robic calego projektu raz na tydzien/dwa a Unity lubi sobie co chwile swoje pliki zmieniac co nie zmienia wgl dzialania projektu wiec co chwile by widniały jako pliki zmienione. Dalej nie rozwiązałem problemu z tym gitignore, ale też będę formatować komputer bo coś system mi szaleje, spróbuję ponownie po formacie

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 3,486 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez snezzi Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 386 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w Inne języki przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
pytanie zadane 17 września 2019 w PHP przez michh123 Bywalec (2,790 p.)

92,578 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...