• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trasa pakietów bez publicznego IP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
159 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez bvrteq7 Nowicjusz (120 p.)

Witam, próbowałem się dowiedzieć jak dokładnie działa niepubliczne IP przydzielane przez dostawcę.
Z tego co wiem to łącząc się z każdym serwerem w sieci WAN wyświetlany jest im serwer IP od dostawcy za którego NATem jest mój router. I nasuwają mi się dwa pytania:
1. Ten adres widoczny z zewnątrz to adres routera dostawcy, a może serwera proxy?
2. Dlaczego podczas wykonywania polecenia tracert (w systemie windows) łącząc sie z dowolną stroną ruch w sieci nie przechodzi przez ten adres, który mogę sprawdzić na stronach typu: https://www.moje-ip.eu/ ?
Proszę o odpowiedź bardziej doświadczonych ode mnie, z góry dziękuję i pozdrawiam :))

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Router ma dwa interfejsy sieciowe. Jeden dla sieci wewnętrznej oraz drugi przez który ruch zasuwa na zewnątrz. Nie widzisz tego adresu bo skaczesz po routerach od strony swojego komputera do serwera na którym jest strona w stylu moje IP.
komentarz 9 stycznia 2020 przez bvrteq7 Nowicjusz (120 p.)
Czyli urządzenie którego adres jest widoczny w sieci to router?

A jeśli tak to ja jestem podpięty do jego LANowego interfejsu I dlatego nie widzę przejścia pakietów przez niego?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez RafRoo Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 549 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez francus11 Gaduła (3,250 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,071 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...