• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana IP // zmiana IP komputera // VPN

Object Storage Arubacloud
0 głosów
314 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez TriQel Nowicjusz (120 p.)
Szanowni Pasjonaci!

Mam do was kilka pytań najprawdopodobniej z kategorii "Dla was proste, dla mnie nie", dlatego będę bardzo wdzięczny za pomoc ;)

Potrzebuję założyć kilka kont na stronie internetowej, jako kilkoro niepowiązanych ze sobą ludzi... Tyle, że nie wiem jak dokładnie sie za to zabrać ze strony technicznej. Mój sufit informatycznych umiejętności, który jak narazie daje rade to zainstalowanie VPNa. I tutaj wlaśnie mam kilka pytań:

1. Czy jeżeli wchodzę na jakąś strone internetową, to czy ona oprócz mojego IP widzie też IP mojego komputera?

2. Jeśli tak, to czy jest jakiś VPN, który zmieni też ten adres? ( jeżeli tak, to byłbym wdzięczny za nazwe)

3. Jeżeli nie ma, to czy da sie w ogóle zmienić adres IP swojego komputera?

4. Czy jeżeli korzystam z VPNa, to ares IP każdorazowo jest inny? Tzn. czy serwer przez który się łącze ma stałe IP czy też się zmienia?

5. Jeżeli IP serwera sie zmienia to zmienia się losowo, czy kolejno? Konkretniej chodzi mi o to, czy jeżeli byłoby 5 różnych IP zmienianych codziennie, to czy ten sam adres pojawiałby się co 5 dzień?

Z góry dzięki za merytoryczne wsparcie, bo sam do tego w życiu nie dojde :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2019 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
Może skorzystaj z tora? Wtedy możesz przy każdym odświeżeniu strony możesz zmieniać ip. Myśle, że to zapewni największą anonimowość
komentarz 23 grudnia 2019 przez TriQel Nowicjusz (120 p.)
Próbowałem, ale w zależności od strony albo się nie wczytuje, albo wyskakuje błąd podczas rejestracji. Wygląda na to, że muszę być w stanie zostać namierzonym.
komentarz 24 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
no to VPN i zmiana ip co rejestracje, pamietaj tylko ze jeszeli to cos "twardego" to takie cos nie przejdzie. Musisz zmienic MAC, dodac tora, odpowiedni system (np tails) i robic to na sprzecie niepowiazanym ze zwykla "codzienna aktywnoscia".
komentarz 3 stycznia 2020 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)

@TriQel, Błąd przy rejestracji może być skutkiem restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa na stronie. Możesz mieć przykładowo wyłączonego javascripta na stronie i przez to masz błędy. Albo jakieś pliki zostały zablokowane podczas ładowania strony przez Tora. Jak pokombinujesz to wszystko powinno działać, jeżeli działa też na zwykłej przeglądarce.

komentarz 5 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@smokolisz tak np google wykrywa tora i tworzy nieprzyjemnosci. Z torem strona moze dzialac kompletnie inaczej, zalezy jaka i co chesz osiagnac.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 924 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2020 w Offtop przez piturylok Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 327 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 2,426 wizyt

92,588 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,688 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...