• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy zmienne IP uniemożliwia połączenie z serwerem VPN?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,420 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
Witam,

Zmieniłem dostawcę Internetu i nie mogę się połączyć z własnym serwerem VPN postawionym na VPS. Mam Adres IPv4 , który zmienia się co 2 dni i jestem ciekaw czy może to być przyczyną... Co ciekawe mam komunikat że połączono z serwerem VPN jednak na kilka sekund pojawia się charakterystyczna kłódka na ikonie połączenia z Internetem i znika. Internet działa i mam zmienione IP na ten z mojego VPSa. Wyczytałem też że funkcjonalność przekierowania portów (DNAT) w moim routerze jest wyłączona.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
komentarz 13 lipca 2018 przez coloraps Bywalec (2,220 p.)
Jaki serwer VPN masz postawiony na swoim VPS'sie niektóry providerzy blokują OpenVPN .
komentarz 14 lipca 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
Mam właśnie OpenVPN na Debianie. Z tego co się dowiadywałem to można wykupić u providera gwarancję publicznego IP, ale nie wiem czy to konieczne...
komentarz 17 lipca 2018 przez coloraps Bywalec (2,220 p.)
Ja mam postawiony pptp na debianie problem tylko z Macami bo wymagają l2tp ale reszta śmiga mam w domu internet mobilny wiec brak pub.IP oraz forwarding na zew. IP vps`a bez problemu.
komentarz 19 lipca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)

@Gucci, spróbuj może użyć DDNS

komentarz 19 lipca 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
Możesz coś więcej powiedzieć bo nie wiem nawet czym jest ddns?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 327 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 469 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Chudy994 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,239 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2018 w Sieci komputerowe, internet przez radek200112 Początkujący (400 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...