• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wordpress. Czy warto?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,114 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2019 w HTML i CSS przez Avalansz Użytkownik (580 p.)
Witam. Na wstępie chcialbym zyczyc wszystkim wesolych swiat. Przechodzac do pytania, ktore niektorym moze sie wydawac glupie,to czy warto zaczac tworzyc strony w wordpress? Mam juz za soba kilka stron opartych na bootstrap, poswiecilem im wiele czasu i nerwow. Z ciekawosci ostatnio zajrzalem do poradnikow o wordpressie i odnosze wrazenie ze jest to swego rodzaju chodzenie na latwizne. Gotowe motywy, wtyczki i wszystko podane na tacy. Strone nad ktora bym musial troche posiedziec mozna zrobic w godzine. Chcialbym sie tego nauczyc ale nie wiem czy to do konca jeszcze jest programowanie czy zwykle ustawianie klockow. Moje pytanie, czy warto uczyc sie wordpress , czy moze lepiej pozostac przy szlifowaniu html css i bootstrap?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
wybrane 23 grudnia 2019 przez Avalansz
 
Najlepsza

To nie do końca jest tak że WordPress to układanie klocków, pewnie że może tak być kiedy korzysta się tylko z gotowych szablonów. Jednak gotowe szablony to zawsze ograniczone możliwości i dużo zbędnego kodu. Jak klient chce CMS-a (którego nie zawsze potrzebuję ale o tym nie wie) to tworzysz template typowo pod projekt i potrzeby klienta na WP. Do tworzenia template musisz mieć trochę wiedzy o:

- budowie template/plugins

-custom post fields czy acf są bardzo przydatne

- znajomości funkcji php-WP

- minimum wiedzy o bazie danych

Odsyłam Cie na https://codex.wordpress.org/ gdzie znajdziesz dużo wiedzy na początek.

 

komentarz 23 grudnia 2019 przez Avalansz Użytkownik (580 p.)
Dziekuje za odpowiedz
komentarz 23 grudnia 2019 przez Avalansz Użytkownik (580 p.)
Czyli generqlnie lepiej jest potrafic to i to. W razie potrzeby cmsa by skorzystac z wp
komentarz 23 grudnia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)

Zawsze im więcej umiesz tym lepiej :D

Template wordpress-a pisze się właśnie html(ale w pliku php), css więc jeśli to znasz to dobrze. Naucz się jeszcze typowo wordpress-a i możesz tworzyć template.

Jak jesteś raczkujący jeszcze (tak wnioskuje bo piszesz tylko o html i css, nic o js, frameworkach czy preprocessorach) to może zainteresować Cię na początek child-theme. 

To umożliwia większe przeróbki gotowych template. Nie jest to lepsze niż napisane template od zera ale można to zaproponować klientowi który potrzebuje coś ultra szybko i/lub nie ma za wiele $.

https://developer.wordpress.org/themes/advanced-topics/child-themes/

 

komentarz 23 grudnia 2019 przez Avalansz Użytkownik (580 p.)
supe, dzieki wielkie
komentarz 23 grudnia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Spoko, jak byś tworzył template i miał jakieś konkretne problemy to się odzywaj. Spróbuję pomóc.
0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2019 przez antypop Mądrala (5,730 p.)
Ja robiłem na wordpressie dużo kiedyś i wierz mi czasami lepiej skorzystać z html,css i bootstrapa niż się męczyć z tą kobyłą. Zależy też do czego to potrzebujesz, jak chcesz zrobić CMSa którego docelowo ma obsługiwać Pani Gienia z recepcji to nie zostaje Ci nic innego jak wordrpess (chyba że będziesz klepał własny CMS w PHP).
komentarz 23 grudnia 2019 przez Avalansz Użytkownik (580 p.)
Dziekuje za odpowiedz

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 793 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 692 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w Urządzenia mobilne przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...