• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto się dalej uczyć programować mimo wady wzroku? (-4D, wiek 17 lat)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
779 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Offtop przez Okson Nowicjusz (220 p.)

Witajcie! Mam wadę wzroku -4D i astygmatyzm -0,5/-1, ale tylko 17 lat sad

wada pewnie genetyczna bo brat taty ma -13,5, babcia -15, mama -6

Programować uczę się już 2 lata, przepracowałem wszystkie kursy Pana Zelenta, obecnie wiedzę czerpię z książek i i forów. Interesuję się także ekonomią i medycyną.

Czy warto jest się dalej uczyć programować?

Czy praca programisty to ślęczenie przez 8h przed kompem?

Czy macie wady wzroku?

Jakie są warunki pracy w większych firmach? (godziny pracy lub ich brak, czas wolny i na odpoczynek)

Czy istnieją bardziej interpersonalne kierunki rozwoju dla programisty?

Obecnie zacząłem naukę w technikum informatycznym i nie wiem co dalej...

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 stycznia 2020 przez RafalS VIP (122,820 p.)
edycja 13 stycznia 2020 przez RafalS

Czy warto jest się dalej uczyć programować?

Tak

Czy praca programisty to ślęczenie przez 8h przed kompem?

Nie. Niestety bądź stety, sporo gada się z ludźmi. Rozkminy przy innych biurkach. Sporo spotkań. Daily.  Planowania. Retrospektywy. Spacerek do kuchni po kawę. Wyjście na obiad. Wolałbym nie liczyć przez jaki procent tego 8-godzinnego czasu pracy faktycznie siedzi się przy biurku. (wiadomo są różne dni, czasem cały dzień na spotkaniach, czasem nawet do 85% gapienia się w ekran przy biurku)

Osobiście bardziej odczuwam efekty "ślęczenia" przed komputerem prywatnym niż tym w pracy.

Czy macie wady wzroku?

Nope. Na moje oko odsetek ludzi w okularach ten sam jak np. w biedronce. (chyba że się cały czas kitrają z soczewkami)

 Jakie są warunki pracy w większych firmach? (godziny pracy lub ich brak, czas wolny i na odpoczynek)

Elastyczne godziny pracy. Od czasu do czasu praca zdalna. Masa ludzi pewnie notorycznie nie przepracowuje 8h, bo na dobrą sprawę nikt Ci czasu pracy nie liczy. Nikt nie liczy też, ile czasu patrzyłeś w monitor. Możesz bez żadnych przeszkód wstawać od kompa na chwilkę co 45 minut czy tam nawet 30.

Jak będziesz dobry, to pewnie nie będzie też problemu ze znalezieniem firmy, która pozwoli Ci pracować na stałe na mniejszy etat. Np takie 4/5.

Czy istnieją bardziej interpersonalne kierunki rozwoju dla programisty?

Zdziwiłbyś się, jak interpersonalne jest stanowisko programisty. Jeśli spróbujesz i będzie Ci dalej mało, to możesz dawać lekcję programowania. Albo rozwijać się w stronę product ownera, czyli osoby, która bardzo dużo gada z klientem, żeby zdobyć wiedzę o wymaganiach a potem jeszcze więcej z zespołem, żeby mu ją przekazać.

0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Ja pracuje z wada wzroku ale jakie będą tego skutki to nie mam pojęcia. Nie musisz pracować 8 godzin 5 dni w tygodniu :)
0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2020 przez bilaw Bywalec (2,890 p.)
Również mam wadę wzroku i pracuję przy monitorze 8h (AutoCAD, rysunek 2D, 3D)
Znajomek_1 z roboty ma gorszą wadę wzroku i pracuje 7h przy monitorze (technolog produkcji)
Znajomek_2 lekka wada wzroku, cukrzyca 7h przy monitorze (informatyk, bazy danych)

Znajomek_1 ma orzeczenie o niepełnosprawności umiarkowany, a ja mam lekki. Możesz pracować w zakładzie pracy chronionej (nie wiem czy są takie powiązane z IT / programista) lub możesz zostać zatrudniony w normalnej firmie i jako pracownik z orzeczeniem też będziesz pracował 7h w zależności od orzeczenia jakie posiadasz i / lub zależnie od tego czy pracodawca na takich warunkach zgodzi się Ciebie zatrudnić.

Czy warto się dalej uczyć?
Warto. Jesteś młody to szybciej przyswajasz wiedzę. Pójdziesz do pracy, zarobisz, może odłożysz na zabieg korekty wzroku. Na innym forum czytałem jak użytkownik (programista) chwalił się korektą wzroku.

Oczytaj się w te tematy. Zakłady pracy chronionej, ulgi dla pracowników z orzeczeniem, prawo pracy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,079 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2019 w HTML i CSS przez Avalansz Użytkownik (580 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 683 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2020 w Offtop przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...