• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do notatek, na studia, tanio z funkcjami dotykowymi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
339 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez WW2 Nowicjusz (120 p.)
Hej, potrzebuje pomocy z wyborem sprzętu. Mianowicie potrzebuje laptopa do prowadzenia notatek na uczelni, przeglądania internetu, oglądania filmów w podróży, studenckie zastosowania oraz prowadzenie notatek używając ekranu dotykowego {korzystam z programów typu: onenote, xmind, geogebra, everynote, exel} (do gier nie będę wykorzystywać wcale ponieważ mam inny sprzęt od tego - no dobra, może co najwyżej hearthstone lub jakaś oldschoolowa gra). I teraz kwestia co wybrać: na razie rozpatruje:

1) Kiano Elegance 13.3 360 + rysik kiano

2) kruger matz edge 1162 + rysik kruger

3) Acer Spin 1 + Acer Active Stylus

Nie chce wydawać niepotrzebnie pieniędzy (student) na urządzenie którego obecnie potencjału nie wykorzystam dlatego proszę o poradę. Najbardziej zależy mi na: wytrzymałej baterii (m.in. 3/4 godziny pracy), braku opóźnień w pisaniu na ekranie (przyjemnym użytkowaniu w ten sposób, odpowiednim rysiku) oraz cenie. Jeśli macie inne propozycję to proszę pisać. Polecano mi też używany Microsoft Surface pro 4/3 + pen lub Lenovo IdeaPad C340-14API, jednak to droższy zakup + dokupienie odpowiedniego stylusa (ale może warto poczekać i dooszczędzić do tego sprzętu?)
komentarz 11 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 11 grudnia 2019 przez DragonCoder
Nie lepiej pojsc w rableta? Cos typu zeszłoroczny IPadPto z ApplePencil? Szybki, lekki i programy tez sie znajda.

Tablet ma ten plus, ze jest lżejszy od laptopa, jest nastawiony na dotyl, a w laptopach roznie z nim bywa czasami. Oprocz tego zawsze mozesz kupic sb z mpdulem lte, wsadzic karte sim i masz juz neta, zamiaet bawic sie w hotspota.

O miejsce tez nie masz co sie martwic. Ja przy 128 mam 110 wolne jeszcze. A mam sporo muzyki, programow itp. Jedyne co wkurza, to ze musisz konwertowac pliki, bo inaczej nie otworzysz na kompie
komentarz 11 grudnia 2019 przez WW2 Nowicjusz (120 p.)
Nie przepadam za iosem oraz urządzeniami Apple dlatego wykluczylem iPady

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Te modele posiadają przeciętne procesory. Jaki posiadasz budżet? Musi być dotykowy?
komentarz 11 grudnia 2019 przez WW2 Nowicjusz (120 p.)
Budżet - 1000 - 1200zł

No chodzi mi o prowadzenie notatek z wykorzystaniem długopisu i dotyku w programach takich jak onenote wiec tak cieżko w urządzeniu bez dotyku
komentarz 11 grudnia 2019 przez niezalogowany
W tym budżecie lepiej poszukać coś poleasingowego niż przy tych modelach które potrafią się przyciąć przy otwartych kilku kart na chromie.
komentarz 12 grudnia 2019 przez WW2 Nowicjusz (120 p.)
Czyli bardziej się skierować do tych opcji co podałem niżej? (Microsoft Surface pro 4/3 + pen lub Lenovo IdeaPad C340-14API)?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 2,060 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 362 wizyt

92,628 zapytań

141,491 odpowiedzi

319,861 komentarzy

62,010 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...