• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do programowania na studia informatyczne i nie tylko

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,031 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Bazyl2k20 Nowicjusz (140 p.)
edycja 14 sierpnia 2020 przez Bazyl2k20

Cześć. Mam do was pytanie. Od października idę na studia informatyczne, szukam jakiegoś sensownego laptopa do 5000zł.  Moje wymagania co do sprzętu to:

- pamięć RAM: 16GB

- system operacyjny: Win 10 Pro

- matowa matryca, najlepiej chyba IPS

- rozdzielczość: Full HD

- w miarę lekki

- dość długi czas pracy baterii (minimum 8h) z tego względu, że będę go pewnie zabierał na uczelnię.

- dysk SSD (512GB lub więcej)

 

Myślę nad tym: Laptop HP ProBook 440 G6 (5PQ22EA)

1
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Bazyl2k20 Nowicjusz (140 p.)
komentarz 16 sierpnia 2020 przez Radzio97 Nowicjusz (180 p.)

No ten jest dobry moim zdaniem dobry procek i ramy yes

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Na Twoim miejscu szukałbym na allegro i olx:

  • ThinkPadów 
  • XPSów 
  • MateBooków

Nierzadko można trafić na nówkę o wiele taniej niż w sklepach.

1
komentarz 14 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
XPS to słaby wybór, przynajmniej na bazie moich doświadczeń z 7590. Moduł thunderbolt pada po jakimś czasie; cewki cholernie głośno piszczą; przegrzewa się, przez co występuje okrutny throttling.
0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja ze swojej strony polecił bym ci coś ze stajni Apple. Jednak skoro twoim wymaganiem jest Windows 10 Pro to zastanowił bym się nad którymś z ThinkPadów lub Matebooków. Sprawdź również oferty po leasingowe, często te komputery sprzedawane są z gwarancją.
0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Rzuć okiem na laptopy Microsoftu Surface Pro. Ich największą zaletą jest ich mobilność. Bez problemu wsadzisz go do torby.
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

To HP z procesorem 8 generacji, gdzie aktualnie mamy już 10. Moim zdaniem nie warto.

W tej cenie dostaniesz sporo wydajniejsze modele nawet z biznesowych

Z procesorem 6 rdzeniowym nowej generacji.

Ewentualnie z Ultabooków dostaniesz Ryzen 7, jeszcze nowszy i wydajniejszy (8 rdzeniowy).

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez Drożdżówka Obywatel (1,870 p.)
A musi mieć Windowsa?

Bo jak nie to MacBook Pro 2020 byłby super skoro chcesz mieć lekki laptop z dobrym ekranem/(Zakładając, że możesz dołożyć 500-1000zł). Niestety ma tylko 8GB ramu w podstawowej wersji, ale optymalizacja systemu powinna to wynagrodzić.
–1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez Radzio97 Nowicjusz (180 p.)
Żeby szukać na allegro trzeba mieć pewną wiedzę na temat laptopów jak funkcjonują i ile kosztują podzespoły jeśli nie masz takiej wiedzy to jest pełno komputerów i laptopów które są przepłacone powiedz na co patrzysz bardziej na gry czy wielozadaniowość ?

Jeśli na gry to popatrz na asus nitro 5 z Intelem i 5 10 gen. Ale jeśli na wielozadaniowość to AMD procek się opłaca np. 5 3700x  w obu przypadkach zajżyj sobie też na x-kom oni cię poprowadzą jak zadzwonisz

A jeśli chodzi o ramy to nie patrz na wielkość bardziej ich szybkość to robi różnicę oczywiście jeszcze opóźnienia jakie mają np. 2666 gh cl 16 to cl to opóźnienia
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Bazyl2k20 Nowicjusz (140 p.)
Chodzi mi bardziej o wielozadaniowość. W gry nie gram, uważam to za stratę czasu. Ogólnie to chodzi mi o programowanie, bo planuję kontynuować swoją naukę, może w przyszłości jakieś poważniejsze projekty, zobaczymy
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Radzio97 Nowicjusz (180 p.)
To szukaj procesora amd możliwe że za tą cene dostaniesz raizena 7 3800x lub 3700x oba znakomite tylko nie patrz aż tak na matrycę ips ponieważ mają one defekt na carnym tle widać na rogach jasne plamy ale jest to najmniej widoczne w takich Markach jak dell czy acr albo lenowo postaram się poszukać coś dla cb https://youtu.be/qYklbju0TKw zobacz sobie ten filmik dlaczego nie kupować z allegro czy olx ten film dotyczy również laptopów uwież mi
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Radzio97 Nowicjusz (180 p.)
https://www.x-kom.pl/p/538950-notebook-laptop-15-6-msi-alpha-15-ryzen-7-16gb-512-win10x-rx5500m-120hz.html zobacz tego tylko weź bez systemu operacyjnego sam sb ściągniesz z głównej strony Microsoftu i tyle
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Bazyl2k20 Nowicjusz (140 p.)
a ten HP ProBook ktory podlinkowalem dobry bedzie? Jakos wolalbym bardziej chyba laptop biznesowy albo uniwersalny niż gamingowy
1
komentarz 14 sierpnia 2020 przez niezalogowany

@Radzio97, przy programowaniu jest również ważna wielkość pamięci. Chyba nie chcesz żeby środowisko programistyczne non stop czytało coś z wolnego dysku lub zabijało SSD? W pamięci mogą być załadowywane biblioteki, które są używane podczas debugowania. Programowanie to też często otwieranie wielu różnych okien programów lub przeglądarce. Tu też RAM się przyda.

komentarz 16 sierpnia 2020 przez Radzio97 Nowicjusz (180 p.)
@mdatelier

Dziękuję  Ci bardzo za włączenie się w dyskusję i że mnie poprawiłeś . Chodziło mi o to że wiesz no jak duży projekt trzeba mnieć żeby zapełnić powiedzmy to 16 GB pamięci RAM dla tego myślę że to zależy od stopnia zaawansowania w programowaniu no i kto mówi że po roku nie można zamontować 32 GB RAM.

Ps. Z wyrazami szacunku dla CB kolego . Wkońcu mam ludzi co mogę wchodzić w takie tematy cieszę się

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 690 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez hubert_19 Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 542 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...