• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

skąd wziąć słownik haseł kali linux? 2)Jaką długość mają hasła wi-fi max, a jaką przeciętną?

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
5,832 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez fff Gaduła (3,950 p.)

1)Chodzi mi taki z hasłami do wpa wpa2

1b)Wiem,że można użyć tego polecenia: crunch 8 32 abc -o slownik.txt (ile to by zajmowało miejsca?)

ale chcę konkretny

 

2)Jaką długość mają hasła wi-fi max, a jaką przeciętną?

3) Jakie znaki są używane do haseł

4)Utworzyłem już sam prosty do swojego wi-fi i się udało. Teraz założyłem się z kolegą, że złamię jego hasło.

5)znacie jakieś lepsze narzędzie do łamania haseł oprócz konsoli/terminala kali linux?

#KALI LINUX

 

DZIĘKI

komentarz 6 grudnia 2019 przez apyd Nowicjusz (180 p.)
1. Slowniki znajdziesz w sieci
2.to sobie wygoogluj, bo to roznie
3.Litery male/duze, cyfry, czasem znaki specjalne
4.zamow pizze, jak pojdzie placic to sprawdz w ustawieniach i podaj mu na drugi dzien :D
5.Sprawdz "tools" na stronie kalego / nastepnie szukaj docs/tutow ,np.na YT / moze cos na peerlyst / na sekuraku moze byc cos po polsku
komentarz 6 grudnia 2019 przez fff Gaduła (3,950 p.)
1)chodzi mi o konkretną stronę
4
komentarz 6 grudnia 2019 przez apyd Nowicjusz (180 p.)
google
komentarz 6 grudnia 2019 przez fff Gaduła (3,950 p.)
edycja 6 grudnia 2019 przez fff
1)ja proszę o konkrety-ten najlepszy słownik. "googlowałem" wcześniej ale nie znalazłem

2)Konkretną maksymalną długość hasła wi fi i jakich znaków można używać
komentarz 7 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tak jak ktoś juz napisal uzywanie googla nie boli:

https://stackoverflow.com/questions/18006390/why-is-the-wpa2-psk-key-length-limited-to-63-characters

Nie ma czegos takiego jak przecietna dlugosc hasla juz widze, jak ludzie mowia no ja mam haslo z 12 znakow. Hasla poczatkowe, ktore sie dostaje albo sa napisane na routerze, maja zazwyczaj 8 znakow jesli sie nie myle, ja osobiscie dostałem 16. znakowe.

To i tak nie zmienia faktu, ze jezeli kolega wybierze wobie halso 63 znakowe, no to troche ci raczej zajmie lamanie tego hasla i nie wiem, czy slownik tu pomoze

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2019 przez niezalogowany
1. Nie ma tego najlepszego słownika. Słowniki najczęściej pochodzą z analizy najpopularniejszych haseł. Jeśli atakowany punkt dostępowy posiada jakieś nietypowe to słownik na nic się tutaj zda. Przeważnie musisz wypróbować kilka.

2. WEP => Maksymalnie 16 znaków
WPA/WPA2 => od 8 do 63 znaków

Wszystkie znaki alfanumeryczne, cyfry i znaki specjalne.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

4)Utworzyłem już sam prosty do swojego wi-fi i się udało. Teraz założyłem się z kolegą, że złamię jego hasło.

Jak kolega może pod ten zakład zmienić hasło i jest ogarnięty, to możesz od razu się poddać.

0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2019 przez niezalogowany
Script kiddie

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 248 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Kacper33662 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 824 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez HitMan Użytkownik (850 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...