• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wi-Fi na kali linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
819 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez HitMan Użytkownik (850 p.)
Witam

Dzisiaj postawiłem na virtualbox kali linux. Laptopa mam podpiętego pod wifi, a na kalim wyświetla się połączenie kablowe. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 19 listopada 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
"Dzisiaj postawiłem na virtualbox kali linux"

Twój laptop jest podłożony pod wifi, ale w opcjach virtual box ustawiłeś aby łączył się przewodowo z twoja karta bezprzewodowo.

Tutaj masz wyjaśnione dokładniej -- https://pasja-informatyki.pl/sieci-komputerowe/wirtualizacja-virtual-box/
2
komentarz 19 listopada 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Tylko sparafrazuję: Kali używa Twojego wifi, ale przez pośrednictwo wirtualizacji virtualboxa z punktu widzenia wirtualki wygląda to jak połączenie przewodowe.

Tu nie ma nic dziwnego i nie trzeba nic z tym robić.
komentarz 20 listopada 2019 przez HitMan Użytkownik (850 p.)
Bardzo zależy mi na tym, żeby jednak był widoczny jako wifi
komentarz 20 listopada 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=6&t=85927

> VirtualBox does not offer a WiFi adapter to any VMs, it's only Ethernet adapters, i.e. wired ones.

Też nie za bardzo rozumiem, po co miałbyś tego potrzebować.
komentarz 20 listopada 2019 przez HitMan Użytkownik (850 p.)
To w takim razie np. w ettercap mam wpisywać eth0 czy wlan0?
1
komentarz 21 listopada 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

Wpisz w terminalu

ifconfig

Zobacz pod którym kryje się twoja karta przewodowa ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Kacper33662 Nowicjusz (140 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...