• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System wstaje tylko z dysku podłączonego pod usb

Object Storage Arubacloud
0 głosów
125 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Claus Nowicjusz (120 p.)
Laptop Asus, procek 4x 2.10 AMD, 12gb ram, dysk 500 GB ssdp

Spędziłem trochęczasu na szukaniu rozwiazania, ale niestety nie udało mi się znaleźć takiego samego przypadku więc postanowiłem założyć nowy temat. Mój problem polega na tym, ze system nie chce wstać z dysku podłączonego bezpośrednio do płyty głównej (z tego samego dysku podłączanego przez adapter do USB wstaje). Wszystko zaczęło się od tego, że dysk ( jeszcze stary sshd seagate) co jakiś czas nie chciał bootowac systemu wyskakiwał komunikat ''reboot and select proper boot device or coś tam coś tam''. Potem było coraz gorzej, aż już wcale nie chciał wystartować. Zmieniłem dysk na SSD i przez pierwszy miesiąc sprzęt chodził jak marzenie ( choć też po jakimś czasie ze 3 razy wyskoczył ten sam komunikat ).  Później sprzęt zaczął się wieszać i po nie długim czasie znów ten komunikat i brak możliwości odpalenia systemu. Udało mi się przeinstalować system, ale po krótkim czasie zwiecha i tym razem komputer wchodził do biosa i nic nie dało się zrobić. Nie chciał zainstalować systemu no kompletnie nic. Próbowałem zmieniać ustawienia w biosie, ale nie pomagało. Wpadłem na pomysł, żeby kupić adapter do dysku i spróbować odpalić z USB (instalator systemu z pena startował, ale nie dało się go zainstalować). Odziwo poskutkowało i system wstał. Czy wie ktoś czego to może być przyczyną ? Płyta główna jeśli tak to gdzie szukać problemu i jak ją naprawić ?Może ta mała płytka między dyskiem a płyta główna? Już zgłupiałem i nie wiem gdzie szukać problemu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Mam ten sam problem na moim Dellu. O dziwo jak klikam F12 i podczas startu systemu wybieram z ręki, aby startowało z dysku, to działa.
komentarz 4 grudnia 2019 przez Claus Nowicjusz (120 p.)
U mnie niestety to nie działa. Ogólnie chciałbym naprawić usterkę, żeby wszystko wróciło do normy. Naprawdę nikt nie wie co może być przyczyną? Gdzie szukać awarii?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 241 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 156 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,267 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...