• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak można pracować nad stroną internetową w grupie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
543 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2019 w HTML i CSS przez Makonew Nowicjusz (120 p.)

Czy da się pracować nad stroną internetową w grupie 3-4 osoby.

Chodzi mi o rozwiązanie które umożliwi podgląd z Php,Mysql,Python,Html,Css,JavaScript.

wiem o GitHubie ale moze jest cos lepszego.

 

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jasne że się da, przecież całe istniejące oprogramowanie nie jest tworzone jednoosobowo.

Podgląd? Każdy uruchamia aplikacje u siebie lokalnie i podgląda sobie co tylko chce i jak chce, nie widzę za bardzo problemu albo nie rozumiem co miałeś na myśli. Na GitHubie razem trzymacie kod, każda osoba niech pracuje nad swoimi zmianami na różnych gałęziach, a zmiany gotowe łączcie do głównej.
komentarz 29 listopada 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Mysle, ze chodzilo mu o pisaniu kodu live, w jednym edytorze w taym samym czasie. Chyba eclipse mial wtyczke do tego.
komentarz 29 listopada 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie dostrzegłem takiej sugestii w pytaniu, ale być może. Jeżeli tak to ja nie pomogę, bo nigdy nie korzystałem. Z resztą niezbyt widzę też powód, aby przy codziennej pracy z czegoś takiego korzystać.
komentarz 29 listopada 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Do codziennej pracy nie ma to sensu, bo lepiej przydzielic kazdemu jakas klase i tyle. W szkole czasami sie dzieli uczniow na grupy i kazda grupa ma jedna klase do implementowania, wtedy to ma juz sens. Kazdy zrobi jedna funkcje w tym czasie i kod będzie szybciej napisany
komentarz 29 listopada 2019 przez Makonew Nowicjusz (120 p.)
edycja 29 listopada 2019 przez Makonew

@DragonCoder,

1 komentarz o to mi chodzi

3 kom. Lepszy Pomysł 

komentarz 29 listopada 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
W dalszym ciagu, skoro pracujecie nad jakas strona internetowa, to polecam zeby kazdym zrobil sobie jedna podstronę, albo ktos niech jeden zjamie sie html, inny php itd. Ale wtedy warto ustalic sobie jest styl pisania
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Ja tak pracowałem i myślę że jest to genialna opcja:

Visual Studio Code + wtyczka live share + rozmowa whatsapp/discord/telefon

Można wspólnie edytować te same pliki widząc czyjś kursor. Poprawiać to co robi.

Do tego jeszcze wtyczka live server pozwala na odpalenie i na żywo updatowanie przy każdym zapisaniu projektu,

który sam włącza przeglądarkę z daną stroną u wszystkich, którzy dołączyli do grupy, jak ktoś kliknie:

go live

Tylko każdy musi mieć te 2 wtyczki.

No i trzeba konto Windows czy Github żeby zaprosić kogoś do grupy.

Polecam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 608 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 79 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,967 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...