• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór przedmiotu rozszerzonego

Object Storage Arubacloud
+1 głos
290 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
Witam. W następnym roku idę do klasy 2 liceum i muszę wybrać przedmioty rozszerzone. Oczywiście wybieram matematyke i informatyke ale to za mało. Muszę wybrać jeszcze jakiś inny przedmiot by mieć pełną ilość godzin. Zastanawiam się nad geografiś i fizyką. Geogtafia raczej mi się nie przyda na studiach informatycznych. Wybrałbym fizyke ale nie wiem czy dam rade. Duzo osób chwali nauczyciela od fizyki bo dobrze przygotowuje do studiów ale za to dużo wymaga. Nie wiem czy wtedy dałbym radę z tą fizyką. Czy fizyka mocno przydaje się na studiach informatycznych? Co powinienem wybrać według was?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2019 przez bilaw Bywalec (2,890 p.)
Spędź dużo czasu na nauce fizyki i ucz się i ucz do matury zostało Ci dwa lata i jak poświęcisz te dwa lata to z całego życia za wiele nie stracisz, a przyda Ci się na pewno. Jak się będziesz uczył to będziesz żałował dwa lata że masz stracony czas bo nie możesz pograć na konsoli / kompie, a jak się nie będziesz uczyć to będziesz żałował do emerytury :P
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2019 przez KazikBozia Obywatel (1,600 p.)
Angielski ;)
W IT masz go wszędzie ale jeśli już masz wybierać czy -geo czy -fiz to raczej fizyka (gamedev itp.).
Osobiście kończę liceum i jak bym mógł się cofnąć to bym wybrał jakiś banalny przedmiot by mieć więcej czasu na matematykę i angielski bo to jest najważniejsze moim zdaniem.
Oczywiście wszystko zależy od poziomu szkoły.
Nie kieruj się tylko moją opinią, całe życie jeszcze przede mną a to test moje subiektywne zdanie ;)
komentarz 27 listopada 2019 przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
Oczywiście angielski również zdaje. Będę chciał uderzać w frontend więc fizyka się przyda?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bartloica Nowicjusz (240 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...