• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie dotyczące kolun MySql

Object Storage Arubacloud
0 głosów
182 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2015 w SQL, bazy danych przez makoso Mądrala (7,380 p.)
Witam mam pytanko które ułatwiłoby mi życie jeżeli dałoby się to jakoś ugryźć :)

Czy można zrobić tak że mam 3 kolumny A,B,C

kolumna A ma wartość powiedzmy 100

kolumna B ma wartość  powiedzmy 20

i chodzi o kolumnę C czy można ją jakoś opisać aby ona trzymała dane (A-B) czyli w tym wypadku 80 i jak ja sobie zmienię dane w kolumnie A to kolumna C zmieni się automatycznie?

oczywiście izi w php ale takie coś byłoby fajniejsze dlatego też zadaję to pytanie :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,330 p.)
wybrane 1 sierpnia 2015 przez makoso
 
Najlepsza
komentarz 1 sierpnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
z tego co patrzę to szeroki temat ale ciekawy :) na pewno przynosi rozwiązanie może jutro ogarnę :) dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A po co ta kolumna C miałaby trzymać tą odjętą wartość skoro podczas pobierania danych z bazy można sobie te dane w zapytaniu odjąć?
komentarz 1 sierpnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)

no można i tak ale chciałbym mieć coś takiego co daje triggers (podał Comandeer)
może jutro ogarnę to :)

komentarz 1 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Okej rozumiem ;) To zależy jaka jest potrzeba, jeśli ta wartość musi być ciągle obliczona w bazie to właśnie triggery. Jeśli chodzi tylko o wyciągnięcie odjętej wartości przy zapytaniu to wystarczyłoby je po prostu w zapytaniu odjąć i tyle.
komentarz 1 sierpnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
no wiem, a szukam tego rozwiązania ponieważ coś mi kod php nawalił i nie liczy jak trzeba :) a teraz wiem że mając triggera mogę taki automat sobie machnąć :))))
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Możesz zrobić to też widokiem. Z tym, że kolumna C byłaby w widoku. Widok tworzysz tak:

SELECT (`a`-`b`) AS c FROM `tabela`

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,173 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,089 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2020 w PHP przez x_000 Obywatel (1,460 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...