• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Niezrozumienie treści zadania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
457 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez xZenit Użytkownik (760 p.)
zamknięte 15 stycznia 2020 przez xZenit

Witam,
mam problem z rozwiązaniem zadania "Ciąg sum częściowych" na platformie Szkopuł.

NIE CHODZI O PRZYSŁANIE GOTOWEGO ROZWIĄZANIA


Ciąg sum częściowych

Limit pamięci: 32 MB

Mamy dany ciąg liczb całkowitych image. Zdefiniujmy ciąg sum częściowych imageimage. Zadaniem Twojego programu jest wyznaczenie ciągu image dla pewnego ciągu image.

Zadanie

Napisz program, który:

  • wczyta ze standardowego wejścia liczbę naturalną image oraz liczby image,
  • wypisze na standardowe wyjście image.

Wejście

W pierwszym wierszu wejścia znajduje się jedna liczba naturalna image. W drugim wierszu znajduje się image liczb naturalnych: image oddzielonych pojedynczymi odstępami (image).

Wyjście

W jedynym wierszu wyjścia należy wypisać oddzielone pojedynczymi odstępami liczby image.

Przykład

Dla danych wejściowych:

4
1 3 2 6

poprawną odpowiedzią jest:

1 4 6 12

Moje pytanie brzmi:
Co ma się finalnie znaleźć w ciągu sum częściowych b?
Jeśli jako b1 przyjmemy sumy wszystkich a...
 

image..

to jak ma wyglądać b2?

Proszę o zasugerowanie tego, gdzie w mojej interpretacji znajduje się błąd, co w zasadzie finalnie konsola ma"wyrzucać" na ekran oraz czym są kolejne b (b2, b3...)?

komentarz zamknięcia: ZNALEZIONO ROZWIĄZANIE PROBLEMU

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 listopada 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
wybrane 15 stycznia 2020 przez xZenit
 
Najlepsza

Nie wiem czemu mają same obrazki w miejscu wzorów, ale... to nie jest

Jeśli jako b1 przyjmemy sumy wszystkich a..

Tylko: b_i = a1 + a2 + a3 + a4 + ... + a_i

Czyli b1=a1, b2=a1+a2, b3+a1+a2+a3 etc.

komentarz 16 listopada 2019 przez xZenit Użytkownik (760 p.)
edycja 16 listopada 2019 przez xZenit
Cześć, wielkie dzięki za odpowiedź. Twoje tłumaczenie na pierwszy rzut oka wydaje się rozwiązywać mój problem, ale jeszcze dogłębniej zapoznam się z nim i przeanalizuję je jutro.
komentarz 15 stycznia 2020 przez xZenit Użytkownik (760 p.)
Dzięki wielkie za pomoc i udzielenie poprawnej (stwierdzam tak po kolejnej, późniejszej analizie danego przez mnie zadania) odpowiedź; oczywiście oznaczam jako "najlepsza".

xZenit

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 172 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2022 w Matematyka, fizyka, logika przez YNK3 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2022 w Matematyka, fizyka, logika przez Oryctes Nowicjusz (210 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 538 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...