• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzęt, kompatybilność płyty głównej z procesorem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Kuszak Nowicjusz (120 p.)

Witam serdecznie, wiem ze powinienem w pierwszym poście się przedstawić ale przejdę od razu do rzeczy(jest 4:40 idę do pracy za 20 minut a jak wrócę chce zamawiac).

Czy do tej płyty głównej:

https://m.alternate.de/html/product/1402904?partner=goadwoPLA&campaignCode=STREICHP_OFFPAGE&gclid=Cj0KCQiA2ITuBRDkARIsAMK9Q7MhvpSTFrSYepcEpNIArDvQigI3fmbUwbnOpprVmNNb3wHezFDQGsoaAg2DEALw_wcB

Mogę zainstalować ten procesor

https://m.alternate.de/html/product/1492013?partner=goadwoPLA&campaignCode=STREICHP_OFFPAGE&gclid=Cj0KCQiA2ITuBRDkARIsAMK9Q7M6-dRmmaq9dKJpsoqigfjGRGr9Imk5GG_oNKLAaQXHFUZNUlG-jy0aAsurEALw_wcB

?

Niby w opisie płyty jest kompatybilny socket dla tego procesora ale nie ma go wymienione w samych kompatybinnych procesorach. Przyznaję iż mimo tytułu technika informatyki składać kompów chyba nigdy się nie nauczę.

Jeżeli ta płyta nie jest kompatybilna czy istnieje jakaś inna do której uda się zamontować dwie I9tki?

Pół googla przeszukałem i nie znalazłem,  znalazłem tylko dość demotywujaca informacje ze tylko Xenony były kompatybilne z płytami wieloprocesorowymi.

komentarz 6 listopada 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Mozka wiedziec, czemu procesor x2 i9? Cena 2 prockow to blisko 10k zl, nie lepiej pojsc juz karte graficzna?
komentarz 6 listopada 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Tak z ciekawości, po co Ci taki sprzęt?
komentarz 6 listopada 2019 przez Kuszak Nowicjusz (120 p.)
Pisze grę w Unrealu, chce jak najbardziej skrócić czas budowania światła (zanim ktoś napisze ze tu jest ważniejsza grafika to od razu zapewniam że światło "budowane" jest przez CPU nie GPU, zresztą w grafikę tez będę inwestowac)... a miałem dzisiaj po powrocie z pracy zamawiac, teraz się musze zastanowić czy kupić dwa xenony czy jednego I9tki. Dragon Coder, spoko pracuje w niemczech w bazach danych, nie jest to dla mnie aż tak duży wydatek.
komentarz 6 listopada 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No pieniądze nie sa to duze, ale czy nie da się tego przeslac? Tzn zrzucuc obliczenia na karte, piszac jakas klase lub funkcje? Zawsze mozna opengl uzyc, ktory daje taka możliwość i wtedy moze to jakos skombinowac
komentarz 6 listopada 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Może Intel Xeon Phi?
komentarz 6 listopada 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

@Kuszak, Do takich wystarczy nawet i7 i dobra płyta, i9 czy Xenony są do bardziej rozbudowanych programach

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Płyta wspiera Xenony, czyli jest głównie do zastosowań serwerowych
komentarz 6 listopada 2019 przez Kuszak Nowicjusz (120 p.)
Dzięki

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,008 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Absum Bywalec (2,640 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,845 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 79 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...