• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak sprawdza się działanie użytkownika ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
115 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Dzień dobry

Po głowie od jakiegoś czasu chodzi mi pytanie, a mianowicie: w jaki sposób strony polegające na np. wypełnianiu ankiet za pieniądze poprzez programy linki partnerski sprawdzają czy rzeczywiście użytkownik wypełnił ankietę aby można było mu za to przydzielić pieniądze

O czym należy poczytać i w jakim języku wykonuję się takie działanie ?

Dziękuję za poświęcenie cennego czasu

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Google oferuje cos takiego. Tzn podsylaja Ci ankiete co jakis czas i dostajesz za to jakies tam centy. Wtedy to nie problem, bo wysylaja Ci formularz, masz swoje ID, a na koncu go odsylasz, wiec automatycznie sprawdzaja czy zostal do konca uzupelniony, jesli tak, to przypisuja Ci te x centow. Mysle, ze na kazdym portalu masz swoje konto, wysylaja Ci dana ankiete, sprawdzaja czy formularz zostal wypelniony, jesli tak, to przypisuja Ci kase za to. Rownie dobrze mozesz dostac swoj unikalny kod, ktory podajesz przy wypelnianiu formularza (na koncu system sumuje ilosc formularzy i wysyla informacje o stanie konta), jest wiele metod. Jest to pewnie w PHP i JS, ale glowy nie dam sobie uciac, bo mozna tez to w pythonie zrobic
komentarz 1 listopada 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Znaczy chodzi mi głównie o to że np. powiedzmy ja robię stronę na której ktoś wypełnia ankiety i te ankiety są na tej stronie z polecenia mojego przez jakiś link partnerski. I jak on to uzupełni to np. przy założeniu konta tego użytkownika muszę stworzyć mu unikalne id i wysłać mu zarobione pieniądze po sprawdzeniu tego unikalnego id ?
komentarz 1 listopada 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wsyzstko zalezy ID, jezeli chcesz to rozwiazac przez rejestracje, no to jakbys robil normalna strone z logowaniem i tyle. Tylko musisz przemyslec pozniej bazy danych, polaczenie, przelewani kasy itd itd.
komentarz 1 listopada 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Czyli jeśli użytkownik ma swoje konto i przy tym id itd. to nie będzie problemu? A byłbyś może w stanie delikatnie mnie nakierować co powinienem szukać w internecie na ten temat bo póki co nie mogę nic znaleźć...  

A i jeszcze co jak użytkownicy logują się przez google ?
komentarz 1 listopada 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie siedze w webie, wiec nie wiem jak to wyglada itd. To co na 100% potrzebujesz,  to system logowania, panel administartora by sie przydal raczej, system rejestracji/logowanie za pomoca konta google no i pewnie cos, bo by pobieralo te formularze, bo pewnie chcesz, zeby ludzie je robili za Ciebie, ze Ty dostajesz 100% i z tych 100% oddajesz userowi 10%. (od formularza). A co wiecej? Nie wiem, musisz poczekac na kogos z webu
komentarz 1 listopada 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Okej dzięki za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2020 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 580 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...